BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


VISOJE LIETUVOJE SKELBIAMAS KARANTINAS NUO 2020 M. LAPKRIČIO 7 D. 00:00 VAL. IKI 2021 M. GEGUŽĖS 31 D. 24:00 VAL.

Balandžio 18 d. 10.10 val. duomenimis

Gautas vakcinos dozių skaičius:
806525
*Sunaudotas vakcinos dozių skaičius:
773035
VAKCINUOTA PIRMĄJA SKIEPO DOZE:
563463
Antrąja doze paskiepyta asmenų
209572

Informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento gautus duomenis.

 

*Skirtumas tarp gautų ir sunaudotų vakcinų skaičiaus susidaro dėl procesų vakcinų skirstimo centruose.

 

 

Asmenis, kurie neturi automobilio ar kuriems dėl kokių nors priežasčių sunku patiems pasiekti vakcinacijos vietą, gali pavežti artimieji ar kaimynai. Jei kelionės tikslas yra pavežti į/iš vakcinacijos centrą, automobiliu gali važiuoti asmnys iš skirtingų namų ūkių – tai nėra pažeidimas.

Į vakcinacijos vietą taip pat gali nuvežti geltonieji mokykliniai autobusai. Karantino laikotarpiu valstybinių mokyklų savininkai, savivaldybės ar kitos mokyklos, kurios turi geltonuosius autobusiukus, gali juos naudoti kitiems asmenims vežti laisvu laiku, kai autobusų nereikia mokiniams.

Vilniaus, Vilniaus r., Kauno, Klaipėdos, Klaipėdos r., Panevėžio, Utenos ir Utenos r., Ukmergės ir Ukmergės r., Zarasų ir Zarasų r. savivaldybėse į vakcinavimo centrus visus žmones su negalia vakcinuotis veža „Socialinis taksi“. Žmonės su negalia kelionėms gali registruotis interneto tinklapyje www.socialinistaksi.lt arba paskambinę telefonu: +37068744001.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-13

Didelių įmonių / organizacijų (turinčių 100 ar daugiau) darbuotojai gali būti vakcinuojami, jei nepavyksta sudaryti arba paskiepyti atitinkamą savaitę skiepijamos prioritetinės grupės ir toliau iš eilės esančios prioritetinės grupės pageidaujančių skiepytis asmenų sąrašo ir dėl to nebus sunaudotos visos turimos COVID-19 vakcinos dozės. Savivaldybėms rekomenduojama teikti prioritetą toms įmonėms ar organizacijoms, kurių veiklos srityje nustatyta daugiausiai COVID-19 ligos protrūkių.

Savivaldybių kontaktai dėl vakcinacijos

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-12

Kviečiame tiesiogiai kreiptis į savo šeimos gydytoją ir informuoti, kad norite vakcinuotis.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Susisiekite su gydymo įstaiga, pavyzdžiui, telefonu, ir informuokite, kad atvyksite skiepytis arba ne.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Kiekviena savivaldybė užtikrina, kad gyventojai būtų kviečiami skiepytis jiems suprantama kalba. Taip pat, atsižvelgiant į savivaldybėje gyvenančius kitakalbius, turėtų būti išversta ir visa kita aktuali informacija, susijusi su vakcinacija ir COVID-19.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Vykdami vakcinuotis, turėkite asmens dokumentą. Jei atvykstate pakartotiniam skiepui, turėkite ir pirmo vizito metu jums išduotą skiepijimo kortelę.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Tiesiogiai kreipkitės į gydymo įstaigą, kurioje būsite skiepijamas ir suderinkite naują vakcinacijos laiką.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Tiesiogiai kreipkitės į gydymo įstaigą, kurioje būsite skiepijamas ir suderinkite naują vakcinacijos laiką.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Jei atsisakysite skiepytis, o vėliau persigalvosite, galimybę pasiskiepyti turėsite masinės vakcinacijos metu.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Jei negalite atvykti į vakcinacijos centrą dėl judėjimo negalios ar sveikatos būklės, jums gali būti organizuojamas skiepijimas arčiau namų esančiose patalpose (ambulatorijoje) arba atvykstama skiepyti į jūsų namus.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Esant ribotam vakcinos kiekiui, ne visos gydymo įstaigos yra aprūpintos vakcinomis. Dėl šios priežasties galite būti skiepijami sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje nesate registruotas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Tai priklausys nuo to, kokią vakciną tą dieną naudos skiepijanti gydymo įstaiga.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Taip, gyventojai gali pasirinkti vakciną. Kviečiami vakcinuotis gyventojai bus informuojami, kokia vakcina siūloma skiepytis. Jei asmuo atsisakys siūlomos vakcinos – su juo bus susisiekiama vėliau, kai vakcinavimo centre atsiras galimybė vakcinuotis kito gamintojo vakcina.

Jeigu vakcinavimo centras turės kelių gamintojų COVID-19 vakcinas ir jos nebus rezervuotos skiepijimui antrąja doze, gyventojas galės pasirinkti vakciną, kuria jis pageidauja būti skiepijamas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-19

Sergantis, karščiuojantis ar bet kokios ligos ūmiu periodu žmogus neskiepijamas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Šalutinis poveikis yra ženklas, kad imuninė sistema reaguoja į vakciną ir pradeda gaminti antikūnus, galinčius įveikti virusą ir  neleidžiančius jam daugintis, todėl pasiskiepijus išvengiama ligos arba sergama silpnesne ligos forma.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas. Įprastai jie praeina po kelių dienų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Apie įtariamą nepageidaujamą reakciją į vakciną praneškite savo šeimos gydytojui ir (ar) Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Taip, dėl nedarbingumo reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Susisiekite su gydymo įstaiga, kurioje gavote pirmą vakciną ir susitarkite dėl antro skiepo po 12 savaičių pertraukos.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-30

Taip, tai yra jūsų teisė. Vakcinacija nėra privaloma.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Vakcinos nuo COVID-19 yra vaistai, kuriais siekiama užkirsti kelią naujo koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltoms ligoms, sukeliant imuninį organizmo atsaką.

Dabartinė COVID-19 pandemija yra pasaulinė krizė, turinti milžinišką neigiamą poveikį žmonių sveikatai, socialiniam ir ekonominiam gyvenimui.

COVID-19 gali sukelti sunkių ligų su dar nežinomomis ilgalaikėmis pasekmėmis bet kokio amžiaus žmonėms. Kai kurie ligų atvejai gali baigtis mirtimi.

Norint apsaugoti visuomenės sveikatą, ypač sveikatos priežiūros specialistus bei pažeidžiamas grupes, tokias kaip pagyvenę žmonės ar sergantieji lėtinėmis ligomis, reikia saugių ir veiksmingų vakcinų nuo COVID-19.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-19

Kadangi virusas yra naujas, šiuo metu nėra pakankamai žinių, kiek laiko po vakcinacijos išliks imunitetas, taip pat neaišku, ar bus reikalinga reguliari revakcinacija.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-19

Paprastai virusai mutuoja (keičiasi viruso genetinė medžiaga), tačiau mutacijos nebūtinai turi įtakos vakcinos veiksmingumui nuo viruso.

Kai kurios vakcinos nuo virusinių ligų išlieka veiksmingos praėjus daugeliui metų po jų sukūrimo ir suteikia ilgalaikę apsaugą.

Kita vertus, sergant tokiomis ligomis kaip gripas, viruso padermės keičiasi taip dažnai ir tiek daug, kad vakcinos sudėtis turi būti atnaujinama kasmet, norint jog ši būtų veiksminga.

Mokslo bendruomenė ir reguliavimo institucijos stebės, ar koronavirusas Sars-CoV-2 laikui bėgant keičiasi, ir, jei taip, ar vakcinos gali apsaugoti žmones nuo infekcijos.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-19

Kiekviena savivaldybė turi skiepijimo koordinatorių – savivaldybės gydytoją ar kitą administracijos darbuotoją, kuris koordinuos vakcinacijos procesą konkrečioje savivaldybėje bei prioritetinių grupių paskiepijimą organizuosiančias asmens sveikatos priežiūros įstaigas.

Paskirti koordinatoriai organizuos skiepijimą nuo koronaviruso jų savivaldybių teritorijoje esančiose gydymo įstaigose. Kad užtikrintume sklandų gyventojų skiepijimą – SAM ekspertai glaudžiai bendradarbiaus su koordinatoriais.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-19

Skiepijimo paslaugas Lietuvoje gali gauti užsieniečiai, kurie yra nuolatiniai Lietuvos gyventojai ir (arba) kurie Lietuvoje yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu (kurie dirba ir moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas arba už kuriuos įmokos mokamos, taip pat valstybės biudžeto lėšomis draudžiami asmenys).

Kitų ES šalių apdraustieji, persikėlę gyventi į Lietuvos Respubliką (deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka)  ir užsiregistravę su Dokumentu S1 teritorinėje ligonių kasoje pagal gyvenamąją vietą Lietuvoje turi teisę į tokias pačias asmens sveikatos priežiūros paslaugas kaip ir Lietuvos Respublikos apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (toliau – PSD), taip pat ir į vakcinaciją.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-19

Tiek pati vakcina, tiek pati skiepijimo paslauga bus nemokama.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-19

Europos Komisija vykdo bendrą vakcinų pirkimą visoms Europos Sąjungos šalims. Išankstinės sutartys yra sudarytos su šešiais vakcinų gamintojais:

1.    „AstraZeneca“

2.    „Janssen Pharmaceutica NV“

3.    „Sanofi Pasteur & GSK“

4.    „BioNTech & Pfizer“

5.    „CureVac“

6.     „Moderna“

Vakcinos bus skirstomos valstybėms lygiomis proporcijomis, atsižvelgiant į gyventojų skaičių. Lietuvai atiteks daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-19

Iš gamintojo vakcinos oro arba sausumos transportu atvežamos į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir iš ten yra išvežiojamos gydymo įstaigoms, kurios vykdo skiepijimą.

Vakcinos transportuojamos naudojant šaldymo įrangą, galinčią užtikrinanti „šalčio grandinės” palaikymą pristatomiems vakcinų kiekiams. Tiekėjas privalo užtikrinti temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu.

Kai kurios vakcinos turi būti laikomos bent -75 laipsnių temperatūroje. Joms saugoti ESSC įsigijo du ultra žemos temperatūros šaldiklius. Kitoms vakcinoms, kurioms laikyti pakanka 2-8 laipsnių temperatūros, ESSC turi vaistiniams preparatams saugoti pritaikytą šaldymo kamerą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-19
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-30