BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Pasiskiepyti nuo COVID-19 Lietuvoje ligos gali visi šalies piliečiai, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ar šalies, taip pat kiti asmenys:

  • turintys teisę į asmens sveikatos priežiūros paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto ar valstybės biudžeto lėšomis;
  • Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai, atvykę gyventi į Lietuvą ilgiau kaip 3 mėnesiams per pusę metų ir įgiję teisę gyventi Lietuvoje;
  • užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, kuriems yra išduotas leidimas gyventi Lietuvoje;
  • asmenys, kuriems išduota nacionalinė viza;
  • Lietuvoje akredituoti ir reziduojantys asmenys;
  • kiti asmenys, kurie turi būti skiepijami Vyriausybės sprendimu.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Persirgus COVID-19 liga imunitetui palaikyti pakanka vienos vakcinos dozės, tačiau gyventojui pageidaujant yra sudaryta galimybė pasiskiepyti dviem „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinos dozėmis.

COVID-19 liga persirgę gyventojai gali registruotis vakcinacijai ne anksčiau nei 150 dienų po ligos nustatymo. Jeigu diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimu, gyventojas gali registruotis pirmai „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinos dozei, arba vienai „Janssen“ vakcinos dozei. Norėdamas užsiregistruoti antrai „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinos dozei, gyventojas turės pakartotinai užsiregistruoti internetu arba trumpuoju numeriu 1808.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-20

Jei pirmąja doze pasiskiepijote „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) arba „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcina nuo COVID-19, tai antroji dozė gali būti pasirinkta pagal nuo rugpjūčio 6 d. Lietuvoje veikiančią miksuoto vakcinavimo schemą: pirma dozė „Comirnaty“, antra – „Vaxzevria“ arba atvirkščiai.

Jei pirmąja doze pasiskiepijote „Spikevax“ (gam. „Moderna“) vakcina nuo COVID-19, tai antrąja doze vakcinuotis kito gamintojo vakcina – negalima. Abi „Spikevax“ vakcinos dozės yra leidžiamos to paties gamintojo vakcina.

Jei pasiskiepijote „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina, tai antroji dozė Jums nereikalinga, nes pilnam imunitetui nuo COVID-19 susidaryti pakanka ir vienos šio gamintojo vakcinos dozės.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-12

Taip, pasiskiepyti Lietuvoje gali visi šalies piliečiai, nepriklausomai nuo to, kurioje šalyje gyvena.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Asmenys turėtų kreiptis savivaldybės, kurioje pageidauja skiepytis, kontaktais. Savivaldybių kontaktai skelbiami čia: https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina/vakcinacijos-tvarka. Besikreipiantis asmuo turi pateikti dokumentus, įrodančius, kada ir kokią vakciną jau yra vakcinavęsis.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Įrašas į paciento elektroninę sveikatos istoriją patenka per 1-2 dienas nuo skiepijimo fakto, priklausomai nuo vakcinacijos centro darbo organizavimo ypatumų. Jeigu po skiepijimo praėjus daugiau nei 2 dienoms paciento portale nerandate vakcinacijos įrašo, susisiekite su jus skiepijusia įstaiga dėl nepateiktų duomenų.

Informaciją, kaip atsisiųsti vakcinacijos nuo COVID-19 ligos pažymą (formą E063), rasite čia: kaip atsisiųsti asmens, pasiskiepijusio COVID-19 ligos vakcina, pažymą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Antro skiepo data ir laikas yra paskiriami automatiškai. Tai reiškia, kad registracijos sistema pati rezervuoja gyventojo pakartotinį vizitą skiepytis, todėl nerimauti dėl nepaskirto laiko nereikėtų. Kartais pasitaiko atvejų, kai dėl mobiliojo ryšio operatorių darbo ar didelio adresatų skaičiaus SMS žinutės gali vėluoti kelias dienas. Nepaisant to, SMS žinutės galiausiai turėtų pasiekti gyventojus, o dieną prieš vakcinaciją gyventojai dar kartą automatiškai informuojami apie vizitą.

Pasitikrinti antro skiepo datą ir laiką galima prisijungus prie registracijos sistemos https://vakcina.myhybridlab.com/selfregister/vaccine arba www.koronastop.lt .

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Laikas, kada skiriama antra vakcinos dozė, priklauso nuo to, kokia vakcina yra skiepijama:

  • „Comirnaty“ vakcinos antra dozė skiriama po pirmosios praėjusi 21 dienai;
  • „Moderna“ vakcinos antra dozė – po 28 dienų;
  • „Vaxzevria“ vakcinos antra dozė – po 12 savaičių (vakcinacijos centras, atsižvelgdamas į gyventojo individualias aplinkybes, antrą dozę gali skirti ir anksčiau, gamintojo rekomenduojamu 4-12 savaičių intervalu).
  • „Janssen“ vakcina yra skiepijama tik vieną kartą, todėl antros dozės nereikia.

Jei nusprendėte pasiskiepyti pagal nuo rugpjūčio 6 d. galiojančią mišraus skiepijimo schemą (pirma dozė „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“), antra – „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) arba atvirkščiai), tai antram skiepui galima registruotis praėjus 56 dienoms po pirmo skiepo. Asmenims, pasirinkusiems skiepytis skirtingomis vakcinomis, rekomenduojama antrą dozę gauti 56–84 dienų intervalu, nes atlikti moksliniai tyrimai šį laikotarpį išskiria kaip efektyviausią imuniteto susidarymo atžvilgiu.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-12

Jei asmuo po skiepijimo pirma COVID-19 vakcinos doze susirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), antra dozė jam skiriama ne anksčiau kaip po 180 dienų nuo  COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnozės patvirtinimo, išskyrus tuos atvejus, kai asmeniui nenustatomi IgG antikūnai po persirgimo COVID-19 liga.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Persirgę COVID-19 liga gali būti skiepijami praėjus 150 dienų po šios ligos diagnozės (viena skiepo doze). Tačiau gyventojas gali būti paskiepytas anksčiau, jeigu prieš skiepijimą atliekamas antikūnų tyrimas rodo neigiamą rezultatą, t.y. nenustatomi IgG antikūnai (tarp COVID-19 ligos diagnozės ir antikūnų tyrimo atlikimo turi praeiti ne mažiau kaip 3 savaitės).

Jeigu žmogus susirgo po pirmos „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos dozės, antra dozė atidedama ir rekomenduojama skiepytis po 180 dienų. Jei žmogui dėl asmeninių aplinkybių (pvz, keliaujant), reikia 2 skiepų – gali registruotis antrai vakcinos dozei trumpuoju tel. nr. 1808 arba koronastop.lt.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-10

Taip, vakcinai galite registruotis bet kurioje savivaldybėje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Nuo 5 metų galima skiepytis „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) arba „Spikevax“ (gam. „Moderna“) vakcinomis nuo COVID-19. Nuo 18 metų – visomis keturiomis šiuo metu Lietuvoje galiojančiomis vakcinomis: „Comirnaty“ (gam. „BionTech ir Pfizer“), „Spikevax“ (gam. „Moderna“), „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) ir „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“).

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-09

Tą pačią dieną arba to paties vizito pas gydytoją metu galima pasiskiepyti ir nuo COVID-19 ligos, ir nuo kitų užkrečiamųjų ligų – erkinio encefalito, sezoninio gripo, pneumokokinės infekcijos ir kt. Tokiu atveju injekcijas rekomenduojama suleisti į skirtingas kūno vietas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-16

Vykdami vakcinuotis, turėkite asmens dokumentą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-06-04

Taip, registracijos metu gyventojas turės pasirinkti vakciną, kuria pageidauja būti paskiepytas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-30

Sergantis, karščiuojantis ar bet kokios ligos ūmiu periodu žmogus neskiepijamas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Šalutinis poveikis yra ženklas, kad imuninė sistema reaguoja į vakciną ir pradeda gaminti antikūnus, galinčius įveikti virusą ir  neleidžiančius jam daugintis, todėl pasiskiepijus išvengiama ligos arba sergama silpnesne ligos forma.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas. Įprastai jie praeina po kelių dienų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-01

Apie įtariamą nepageidaujamą reakciją į vakciną praneškite savo šeimos gydytojui ir (ar) Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Taip, dėl nedarbingumo reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Registracijos sistema automatiškai paskiria antrą „Vaxzevria“ vakcinos dozę po 12 savaičių. Tokią pertrauką tarp pirmos ir antros dozės rekomenduoja daryti Sveikatos apsaugos ministerija, nes šitaip užtikrinamas didžiausias vakcinos veiksmingumas. Jeigu dėl kažkokių priežasčių antra dozė gyventojui buvo paskirta anksčiau, jis turėtų kreiptis į skiepijančią įstaigą ir paprašyti paskirti antrą vakcinos dozę pagal rekomenduojamą terminą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-30

Taip, tai yra jūsų teisė. Vakcinacija nėra privaloma.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Vakcinos nuo COVID-19 yra vaistai, kuriais siekiama užkirsti kelią naujo koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltoms ligoms, sukeliant imuninį organizmo atsaką.

Dabartinė COVID-19 pandemija yra pasaulinė krizė, turinti milžinišką neigiamą poveikį žmonių sveikatai, socialiniam ir ekonominiam gyvenimui.

COVID-19 gali sukelti sunkių ligų su dar nežinomomis ilgalaikėmis pasekmėmis bet kokio amžiaus žmonėms. Kai kurie ligų atvejai gali baigtis mirtimi.

Norint apsaugoti visuomenės sveikatą, ypač sveikatos priežiūros specialistus bei pažeidžiamas grupes, tokias kaip pagyvenę žmonės ar sergantieji lėtinėmis ligomis, reikia saugių ir veiksmingų vakcinų nuo COVID-19.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-19

Kadangi virusas yra naujas, šiuo metu nėra pakankamai žinių, kiek laiko po vakcinacijos išliks imunitetas, taip pat neaišku, ar bus reikalinga reguliari revakcinacija.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-19

Paprastai virusai mutuoja (keičiasi viruso genetinė medžiaga), tačiau mutacijos nebūtinai turi įtakos vakcinos veiksmingumui nuo viruso.

Kai kurios vakcinos nuo virusinių ligų išlieka veiksmingos praėjus daugeliui metų po jų sukūrimo ir suteikia ilgalaikę apsaugą.

Kita vertus, sergant tokiomis ligomis kaip gripas, viruso padermės keičiasi taip dažnai ir tiek daug, kad vakcinos sudėtis turi būti atnaujinama kasmet, norint jog ši būtų veiksminga.

Mokslo bendruomenė ir reguliavimo institucijos stebės, ar koronavirusas Sars-CoV-2 laikui bėgant keičiasi, ir, jei taip, ar vakcinos gali apsaugoti žmones nuo infekcijos.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-19

Teisę gyventi Lietuvoje turintys užsieniečiai taip pat gali nemokamai pasiskiepyti nuo COVID-19. Jeigu užsienietis turi lietuvišką asmens kodą, jis gali registruotis vakcinai internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos numeriu 1808. Neturintys lietuviško asmens kodo turėtų kreiptis į savivaldybę.

Savivaldybių kontaktai dėl vakcinacijos

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-30

Tiek pati vakcina, tiek pati skiepijimo paslauga yra nemokama.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-30

Europos Komisija vykdo bendrą vakcinų pirkimą visoms Europos Sąjungos šalims. Išankstinės sutartys yra sudarytos su šešiais vakcinų gamintojais:

1.    „AstraZeneca“

2.    „Janssen Pharmaceutica NV“

3.    „Sanofi Pasteur & GSK“

4.    „BioNTech & Pfizer“

5.    „CureVac“

6.     „Moderna“

Valstybėms buvo pasiūlyta įsigyti vakcinų kiekius, proporcingus jų gyventojų skaičiui. Lietuva yra užsakiusi daugiau nei 9 mln. vakcinos dozių iš skirtingų gamintojų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-30

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-30
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-02-18