BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Pasiskiepyti nuo COVID-19 Lietuvoje ligos gali visi šalies piliečiai, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ar šalies, taip pat kiti asmenys:

  • turintys teisę į asmens sveikatos priežiūros paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto ar valstybės biudžeto lėšomis;
  • Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai, atvykę gyventi į Lietuvą ilgiau kaip 3 mėnesiams per pusę metų ir įgiję teisę gyventi Lietuvoje;
  • užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, kuriems yra išduotas leidimas gyventi Lietuvoje;
  • asmenys, kuriems išduota nacionalinė viza;
  • Lietuvoje akredituoti ir reziduojantys asmenys;
  • kiti asmenys, kurie turi būti skiepijami Vyriausybės sprendimu.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Registracija vakcinacijai:

  • internetu koronastop.lt, prisijungus per Elektroninius valdžios vartus ir pasirinkus  skiepijimo vietą bei laiką savo gydymo įstaigoje;
  • jeigu gyventojas neturi galimybės registruotis internetu, dėl skiepijimo reikėtų kreiptis į savo gydymo įstaigą arba kitą gydymo įstaigą, kurioje pageidauja skiepytis. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne visos gydymo įstaigos vykdo vakcinaciją nuo COVID-19 ligos. Pasikonsultuoti, kur skiepytis, gyventojai gali savo gydymo įstaigoje.
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-24

Registracija vakcinacijai:

  • internetu koronastop.lt, prisijungus per Elektroninius valdžios vartus ir pasirinkus  skiepijimo vietą bei laiką savo gydymo įstaigoje. Užregistruoti galima ir kitą asmenį, pvz., šeimos narį, – tokiu atveju prisijungus savo vardu reikės įvesti registruojamo paciento asmens kodą.
  • jeigu gyventojas neturi galimybės registruotis internetu, dėl skiepijimo reikėtų kreiptis į savo gydymo įstaigą arba kitą gydymo įstaigą, kurioje pageidauja skiepytis. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne visos gydymo įstaigos vykdo vakcinaciją nuo COVID-19 ligos. Pasikonsultuoti, kur skiepytis, gyventojai gali savo gydymo įstaigoje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-24

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Gyventojų skiepijimui sustiprinančiąją vakcinos doze naudojamos specialiai COVID-19 ligos sukėlėjo Omikron atmainai adaptuotos vakcinos. Adaptuotų vakcinų sudėtyje yra tiek vakcinos dalis, kuri apsaugo nuo pradinio viruso varianto, tiek dalis, apsauganti nuo atitinkamo Omikron atmainos potipio. Lietuvoje turimos vakcinos adaptuotos BA.1 ir BA.4 ir BA.5 potipiams. BA.1 potipiui skirta vakcina šiek tiek skiriasi nuo vakcinos, adaptuotos BA.4 ir BA.5 potipiams, tačiau šie viruso variantai yra labai panašūs, todėl esminio skirtumo tarp šių adaptuotų vakcinų nėra. Visos patvirtintos adaptuotos vakcinos yra tinkamos gyventojų vakcinacijai sustiprinančiąja doze, tad rekomenduojama, kad gyventojai būtų skiepijami „Omikron vakcina“. Pirmai arba antrai sustiprinančiajai dozei skiriama ta adaptuota vakcina, kuri tuo metu bus gydymo įstaigoje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Pasiskiepiję pagal pirminę skiepijimo schemą 12 metų ir vyresni gyventojai gali skiepytis pirmąja sustiprinančiąja vakcinos doze. 18 metų ir vyresni asmenys gali gauti ir antrą sustiprinančiąją vakcinos dozę. Skiepijantis sustiprinančiosiomis vakcinos dozėmis svarbu laikytis nustatytų intervalų tarp buvusių vakcinų dozių ir / ar persirgimo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-14

Dar nesiskiepiję 5 m ir vyresni asmenys gali skiepytis pagal pirminę skiepijimo schema. Tų gyventojų, kurie skiepijosi “Janssen” vakcina, pirminę vakcinacijos schema sudaro viena vakcinos dozė, skiepijantis kitomis vakcinomis – dvi vakcinos dozės. Persirgusiems asmenims, pirminei vakcinacijai užbaigti pakanka vienos vakcinos dozės.

Pasiskiepiję pagal pirminę skiepijimo schemą 12 metų ir vyresni gyventojai gali skiepytis pirmąja sustiprinančiąja vakcinos doze. 18 metų ir vyresni asmenys nuo 2022 m. spalio 5 d. galės gauti ir antrą sustiprinančiąją vakcinos dozę. Skiepijantis sustiprinančiosiomis vakcinos dozėmis svarbu laikytis nustatytų intervalų tarp buvusių vakcinų dozių ir / ar persirgimo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Taip, pasiskiepyti Lietuvoje gali visi šalies piliečiai, nepriklausomai nuo to, kurioje šalyje gyvena. Vis dėlto, jei pasiskiepyti norės privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje nedraustas Lietuvos pilietis, jam gali tekti susimokėti už skiepijimo paslaugą, tačiau pati COVID-19 vakcina bus nemokama.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Asmenys turėtų kreiptis savivaldybės, kurioje pageidauja skiepytis, kontaktais. Savivaldybių kontaktai skelbiami čia: https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina/vakcinacijos-tvarka. Besikreipiantis asmuo turi pateikti dokumentus, įrodančius, kada ir kokią vakciną jau yra vakcinavęsis.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Įrašas į paciento elektroninę sveikatos istoriją patenka per 1-2 dienas nuo skiepijimo fakto, priklausomai nuo vakcinacijos centro darbo organizavimo ypatumų. Jeigu po skiepijimo praėjus daugiau nei 2 dienoms paciento portale nerandate vakcinacijos įrašo, susisiekite su jus skiepijusia įstaiga dėl nepateiktų duomenų.

Informaciją, kaip atsisiųsti vakcinacijos nuo COVID-19 ligos pažymą (formą E063), rasite čia: kaip atsisiųsti asmens, pasiskiepijusio COVID-19 ligos vakcina, pažymą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Skiepijantis pagal pirminę vakcinacijos schemą, antro skiepo data ir laikas yra paskiriami automatiškai. Tai reiškia, kad registracijos sistema pati rezervuoja gyventojo pakartotinį vizitą skiepytis, todėl nerimauti dėl nepaskirto laiko nereikėtų. Kartais pasitaiko atvejų, kai dėl mobiliojo ryšio operatorių darbo ar didelio adresatų skaičiaus SMS žinutės gali vėluoti kelias dienas. Nepaisant to, SMS žinutės galiausiai turėtų pasiekti gyventojus, o dieną prieš vakcinaciją gyventojai dar kartą automatiškai informuojami apie vizitą.

Pasitikrinti antro skiepo datą ir laiką galima prisijungus prie registracijos sistemos https://vakcina.myhybridlab.com/selfregister/vaccine arba www.koronastop.lt .

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-08

Laikas, kada skiriama antra vakcinos dozė, priklauso nuo to, kokia vakcina yra skiepijama:

  • „Comirnaty“ vakcinos antra dozė skiriama po pirmosios praėjusi 21 dienai;
  • „Moderna“ vakcinos antra dozė – po 28 dienų;
  • „Nuvaxovid“ vakcinos antra dozė – po 21 dienos.

Jeigu žmogus susirgo po pirmos „Comirnaty“, ar „Spikevax“ vakcinos dozės, antra dozė atidedama ir rekomenduojama skiepytis praėjus 180 dienų nuo persirgimo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Persirgę COVID-19 liga pagal pirminę skiepijimo schemą gali būti skiepijami praėjus 150 dienų po šios ligos diagnozės (viena skiepo doze). Tačiau gyventojas gali būti paskiepytas anksčiau, jeigu prieš skiepijimą atliekamas antikūnų tyrimas rodo neigiamą rezultatą, t.y. nenustatomi IgG antikūnai (tarp COVID-19 ligos diagnozės ir antikūnų tyrimo atlikimo turi praeiti ne mažiau kaip 3 savaitės).

Jei asmeniui po skiepijimo pirma COVID-19 vakcinos doze (kai skiepijimas daugiau nei viena doze numatytas COVID-19 vakcinos charakteristikų santraukoje nurodytoje skiepijimo schemoje) vadovaujantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo rezultatu buvo nustatyta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), antra dozė jam skiepijama ne anksčiau kaip po 150 dienų nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnozės patvirtinimo, išskyrus jei po COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnozės patvirtinimo dienos praėjo ne mažiau kaip 21 diena ir asmeniui nenustatomi SARS-CoV-2 anti-S ir (ar) anti-RBD IgG antikūnai (toliau – IgG antikūnai).

Trečiąja (kai skiepijimas daugiau nei viena doze numatytas COVID-19 vakcinos charakteristikų santraukoje nurodytoje skiepijimo schemoje) arba antrąja (kai skiepijimas viena doze numatytas COVID-19 vakcinos charakteristikų santraukoje nurodytoje skiepijimo schemoje arba kai asmuo buvo paskiepytas tik viena vakcinos doze pagal Aprašo 17 punktą) COVID-19 vakcinos doze (sustiprinančiąja doze) gali skiepytis 12 m. ir vyresni asmenys paskiepyti pagal visą COVID-19 vakcinos charakteristikų santraukoje nurodytą skiepijimo schemą ir persirgę COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai ji patvirtinta teigiamu laboratorinio SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo rezultatu (nepriklausomai nuo persirgimo ir skiepijimo (ar vakcinos dozių ir persirgimo) eiliškumo) – ne anksčiau kaip po 180 d. nuo vėlesnės iš šių datų – COVID-19 Vaccine Janssen suleidimo dienos ar antrosios Comirnaty, Spikevax arba Vaxzevria dozės suleidimo dienos arba teigiamo SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo rezultato gavimo dienos.

Antrąja sustiprinančiąja vakcinos doze gali skiepytis 18 m. ir vyresni asmenys, paskiepyti pirmąja sustiprinančiąją vakcinos doze – ne anksčiau kaip po 180 dienų nuo sustiprinančiosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos arba ne anksčiau kaip po 270 dienų nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnozės patvirtinimo, vadovaujantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo rezultatu. Asmenims, sergantiems lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis ar priklausantiems rizikos grupėms taikomi kiti terminai, kaip nurodyta šioje lentelėje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Pagal pirminę skiepijimo schemą galima skiepytis asmenims nuo 5 metų

Pirmąja sustiprinančiąja doze gali skiepytis 12 m. ir vyresni asmenys, antrąja sustiprinančiąja doze – 18 m. ir vyresni gyventojai. Skiepijama adaptuotomis vakcinomis.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Tą pačią dieną arba to paties vizito pas gydytoją metu galima pasiskiepyti ir nuo COVID-19 ligos, ir nuo kitų užkrečiamųjų ligų – erkinio encefalito, sezoninio gripo, pneumokokinės infekcijos ir kt. Tokiu atveju injekcijas rekomenduojama suleisti į skirtingas kūno vietas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-16

Vykdami vakcinuotis, turėkite asmens dokumentą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-06-04

Jeigu skiepijasi pagal pirminę vakcinacijos schemą, registracijos metu gyventojas turi pasirinkti originaliąją vakciną, kuria pageidauja būti paskiepytas.

Skiepijantis sustiprinančiąja vakcinos doze yra automatiškai skiriama adaptuotoji vakcina.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Sergantis, karščiuojantis ar bet kokios ligos ūmiu periodu žmogus neskiepijamas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Šalutinis poveikis yra ženklas, kad imuninė sistema reaguoja į vakciną ir pradeda gaminti antikūnus, galinčius įveikti virusą ir  neleidžiančius jam daugintis, todėl pasiskiepijus išvengiama ligos arba sergama silpnesne ligos forma.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas. Įprastai jie praeina po kelių dienų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-01

Apie įtariamą nepageidaujamą reakciją į vakciną praneškite savo šeimos gydytojui ir (ar) Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Taip, dėl nedarbingumo reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Taip, tai yra jūsų teisė. Vakcinacija nėra privaloma.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09

Vakcinos nuo COVID-19 yra vaistai, kuriais siekiama  išvengti COVID-19 ligos sukeltų mirčių ir hospitalizacijų,  sukeliant imuninį organizmo atsaką.

Dabartinė COVID-19 pandemija yra pasaulinė krizė, turinti milžinišką neigiamą poveikį žmonių sveikatai, socialiniam ir ekonominiam gyvenimui.

COVID-19 gali sukelti sunkių ligų su ilgalaikėmis pasekmėmis bet kokio amžiaus žmonėms. Kai kurie ligų atvejai gali baigtis mirtimi.

Norint apsaugoti visuomenės sveikatą, išgelbėti žmonių gyvybes, apsaugoti sveikatos apsaugos sistemą nuo perkrovos, bei apsaugoti  sveikatos priežiūros specialistus bei pažeidžiamas grupes, tokias kaip pagyvenę žmonės ar sergantieji lėtinėmis ligomis, efektyviausia priemonė yra saugių ir veiksmingų vakcinų nuo COVID-19 naudojimas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Stebėjimo tyrimų rezultatai patvirtina, kad ES ir EEE leidžiamos vakcinos apsaugo nuo sunkių su COVID-19 susijusių ligos formų, hospitalizacijos ir mirties atvejų, todėl skiepijimas ir toliau atlieka svarbų vaidmenį užkertant kelią sunkioms klinikinėms pasekmėms. Tačiau ilgainiui apsauga silpnėja. Norint užtikrinti didesnę ir ilgalaikę apsaugą svarbu po pirminės vakcinacijos skiepytis stiprinamąja COVID-19 vakcinos doze, ypač asmenims, priklausantiems rizikos grupėms.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Paprastai virusai mutuoja (keičiasi viruso genetinė medžiaga), tačiau mutacijos nebūtinai turi įtakos vakcinos veiksmingumui nuo viruso.

Kai kurios vakcinos nuo virusinių ligų išlieka veiksmingos praėjus daugeliui metų po jų sukūrimo ir suteikia ilgalaikę apsaugą.

Kita vertus, sergant tokiomis ligomis kaip gripas, viruso padermės keičiasi taip dažnai ir tiek daug, kad vakcinos sudėtis turi būti atnaujinama kasmet, norint jog ši būtų veiksminga.

COVID-19 vakcinų veiksmingumas yra nuolat stebimas. Tai labai svarbu norint nustatyti bet kokius sumažėjusios apsaugos požymius arba sumažėjusį veiksmingumą nuo cirkuliuojančių viruso atmainų. Kadangi šioje srityje įrodymai nuolat kinta, atitinkamai koreguojamos vakcinų rekomendacios arba skiepijimo strategijos.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Teisę gyventi Lietuvoje turintys užsieniečiai taip pat gali nemokamai pasiskiepyti nuo COVID-19. Jeigu užsienietis turi lietuvišką asmens kodą, jis gali registruotis vakcinai internetu koronastop.lt arba Karštosios linijos numeriu 1808. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Tiek pati vakcina, tiek pati skiepijimo paslauga yra nemokama. Pasiskiepyti nuo COVID-19 Lietuvoje ligos gali visi šalies piliečiai, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ar šalies, taip pat kiti asmenys:

  • turintys teisę į asmens sveikatos priežiūros paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto ar valstybės biudžeto lėšomis;
  • Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai, atvykę gyventi į Lietuvą ilgiau kaip 3 mėnesiams per pusę metų ir įgiję teisę gyventi Lietuvoje;
  • užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, kuriems yra išduotas leidimas gyventi Lietuvoje;
  • asmenys, kuriems išduota nacionalinė viza;
  • Lietuvoje akredituoti ir reziduojantys asmenys;
  • kiti asmenys, kurie turi būti skiepijami Vyriausybės sprendimu.

Vis dėlto, jei pasiskiepyti norės privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje nedraustas asmuo, jam gali tekti susimokėti už skiepijimo paslaugą, tačiau pati COVID-19 vakcina bus nemokama.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Europos Komisija vykdo bendrą vakcinų pirkimą visoms Europos Sąjungos šalims. Nuo pandemijos pradžios Lietuva iš viso užsakė daugiau nei 13 mln. vakcinos dozių iš skirtingų gamintojų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-30
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-02-18