BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Saugokime save ir kitus!

Naudodamiesi mobiliąja programėle „Korona Stop LT“ mes galime kur kas greičiau sustabdyti viruso plitimą. Prisijunkite prie tarptautinės įspėjimų apie koronavirusą sistemos savo išmaniajame telefone įsidiegdami programėlę.

Įveikime koronaviruso infekciją (COVID-19) kartu.

Google Play link Applie Store link
app

Sužinokite apie buvimą arti užsikrėtusiojo
Programėlė įspės jus apie buvimą arti asmens, kuris yra pranešęs apie užsikrėtimą, ir nurodys, ką turėtumėte daryti toliau. 

Įspėkite kitus, jei užsikrėtėte 

Jei jums patvirtinta  COVID-19, apie tai galite anonimiškai paskelbti programėlėje ir įspėti žmones, kurie buvo arti jūsų per pastarąsias 14 dienų.

Įveikime koronavirusą kartu

Kuo daugiau žmonių naudosis programėle, tuo greičiau galėsime nutraukti viruso plitimo grandinę. Pakvieskite savo šeimos narius ir draugus atsisiųsti šią programėlę.

 

Kaip tai veikia?

1
Įsidiekite programėlę

2
Įjunkite artumo nustatymo funkciją

3
Kasdien gaukite  įspėjimus ir sužinokite apie užsikrėtimo riziką

4
Įspėkite kitus, jei jums patvirtinta COVID-19

Naujienos

DUK

ES Dažnai užduodami klausimai

Informacija gestų kalba parengta įgyvendinant Europos Komisijos finansuojamą projektą. Sutarties Nr. LC-01591237.

Mobilioji programėlė „Korona Stop LT“, pasitelkdama savanoriškai naudotojų pateikta informacija, padeda nutraukti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo grandinę. Jos tikslas – įspėti apie buvimą arti COVID-19 užsikrėtusių asmenų ir pateikti rekomendacijas, kaip elgtis toliau. Programėlės naudotojai gali greitai sužinoti apie tai, kad jie buvo arti užsikrėtusių asmenų, ir imtis veiksmų, kad apsaugotų save ir kitus.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Programėlę galima nemokamai atsisiųsti iš App Store arba Google Play Store parduotuvių.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Programėlę naudojantys telefonai fiksuoja „Bluetooth“ signalus iš kitų arti esančių telefonų. Jei signalas yra pakankamai arti ir trunka pakankamai ilgai,  telefonai apsikeičia atsitiktine tvarka sugeneruotais raktais (toliau – atsitiktiniai raktai). Jei asmuo, naudodamasis „Korona Stop LT“ programėle, praneša, kad užsikrėtė koronaviruso infekcija (COVID-19), jo telefone išsaugoti atsitiktiniai raktai įkeliami į programėlės serverį, iš kurio juos gali atsisiųsti kiti naudotojai. Tuomet naudotojų telefonai palygina juose išsaugotus atsitiktinius raktus su atsisiųstais iš programėlės serverio ir pagal moksliniais tyrimais paremtą vertinimo algoritmą nustato užsikrėtimo koronaviruso infekcija (COVID-19) riziką. Pagal atsitiktinius raktus identifikuoti asmens neįmanoma. Naudotojams nėra atskleidžiama, kas pranešė apie užsikrėtimą koronaviruso infekcija (COVID-19), taip pat neatskleidžiama ir jokia kita informacija, kuri leistų tiesiogiai identifikuoti užsikrėtusį COVID-19 asmenį.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Koronavirusas, sukeliantis COVID-19 ligą, gali plisti nepasireiškus simptomams, todėl juo užsikrėtęs asmuo gali platinti ligą to nežinodamas. Tai reiškia, kad pasireiškus simptomams, virusas jau gali būti perduotas kitiems, o norint sustabdyti jo plitimą, simptomus jaučiantiems žmonėms nepakanka tiesiog likti namuose. Naudodamasis „Korona Stop LT“ programėle, užsikrėtęs asmuo gali greitai įspėti arti jo buvusius kitus programėlės naudotojus. Taip programėlės naudotojai gali anksti sužinoti apie galimą užsikrėtimą ir imtis priemonių, kad apsaugotų save ir kitus.

Programėlė tik papildo, bet nepakeičia, įprasto epidemiologų atliekamo darbo. Programėlė suteikia galimybę paprasčiau informuoti tuos, kurių užsikrėtęs COVID-19 asmuo nepažįsta arba apie kuriuos galėjo pamiršti.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Programėlės atsisiuntimas ir jos naudojimas yra visiškai savanoriškas. Programėlę naudoti nėra privaloma, tačiau rekomenduojama. Ji suteikia galimybę pranešti apie tai, jog užsikrėtėte COVID-19, ir įspėti kitus programėlės naudotojus bei padeda nustatyti užsikrėtimo COVID-19 riziką. Ar pranešti apie tai, jog užsikrėtėte COVID-19, ir įspėti programėlės naudotojus, kurie galėjo turėti sąlytį su Jumis per paskutiniąsias 14 dienų, sprendžiate tik Jūs patys. Jokios baudos už nesinaudojimą programėle nebus taikomos. Pradėti naudotis programėle, sustabdyti ir vėl atnaujinti jos naudojimą galite bet kuriuo metu.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Taip, kai telefone yra išjungtas belaidis tinklas, duomenų perdavimui naudojamas mobilusis ryšys, jis apmokestinamas pagal Jūsų pasirinktą duomenų planą.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

„Korona Stop LT“ programėlėje informacija apie užsikrėtimo COVID-19 riziką  atnaujinama ne rečiau kaip kas 24 valandas. Faktinis laikas gali keliomis valandomis atsilikti nuo praėjusios dienos laiko.

Atnaujinimas tokiu intervalu vykdomas dėl programų kūrimo sąsajos apribojimų ir poreikio užtikrinti nuoseklumą tarp „iOS“ ir „Android“ operacinei sistemai skirtų „Korona Stop LT“ versijų.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Skambinti  telefonu Jums nėra būtina, nes atvejo patvirtinimo kodas programėlės naudotojams, norintiems pranešti apie užsikrėtimą COVID-19, siunčiamas SMS žinute. Norėdami gauti atvejo patvirtinimo kodą, galite kreiptis elektroniniu paštu konsultacijos@nvsc.lt.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Tuomet nebus fiksuojamas buvimas arti kitų programėlės naudotojų, t. y. telefonai nesikeis atsitiktiniais raktais. Todėl pasirūpinkite, kad „Bluetooth“ ryšys, o „Android“ atveju, vietos nustatymo paslaugos, būtų aktyvios visada.

„Android“ operacinę sistemą naudojančiuose telefonuose vietos nustatymo paslauga turi būti aktyvi, tačiau „Korona Stop LT“ nenaudoja vietos informacijos. Jei nenorite, kad kitos programėlės naudotų vietos nustatymo paslaugas, galite tai drausti.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

„Korona Stop LT“ programėlė veikia naudodama privatų ryšį tarp telefonų. Jei kur nors einate ir yra tikimybė, kad galite atsidurti arti užsikrėtusio COVID-19 asmens, būtų tikrai naudinga su savimi nešiotis telefoną, kuriame yra programėlė. Tokiu būdu Jūsų rizikos lygio nustatymas bus tikslesnis. Taip pat būtina pasirūpinti, kad telefone būtų įjungtas „Bluetooth“ ryšys.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Jei į programėlę atėjo pranešimas, tai reiškia, kad tikriausiai buvote arti koronavirusu užsikrėtusio asmens. Tai nereiškia, kad tikrai susirgsite. Dabar svarbu likti namuose ir stebėti savo simptomus. Pvz., atsiradus sausam kosuliui, karščiavimui ar pasunkėjus kvėpavimui, kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Papildoma informacija ir rekomendacijos bus pateiktos programėlėje.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Programėlės veikimas planšetiniuose kompiuteriuose, išmaniuosiuose laikrodžiuose ar kituose nešiojamuosiuose kompiuteriuose neplanuojamas.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Lietuvos naudotojams skirta programėle gali naudotis 16 metų ir vyresni asmenys. 16 metų ir vyresnių asmenų amžiaus apribojimas taikomas todėl, kad programėlė tvarko duomenis, kuriuos labai svarbu saugoti pagal Europos Sąjungos bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR). Vadovaujantis BDAR, nepilnamečiai duoti sutikimą tvarkyti duomenis gali tik sulaukę 16 metų. Iš esmės, šis ribojimas taikomas abiejose „Google Play“ ir „App store“ parduotuvėse.

Skiriasi tik jo griežtumo lygis: „Apple“ savo parduotuvėje taiko griežtesnius kriterijus, įskaitant duomenų apsaugą ir BDAR amžiaus apribojimus. Dėl to „App Store“ nurodomas amžiaus ribojimas „17 +“. „Apple“ gali pareikalauti patvirtinti savo amžių. „Google Play“ parduotuvė taiko tik Savanoriškos pramogų programinės įrangos stebėsenos organizacijos (USK) specifikacijas. Vadovaujantis USK reikalavimais, ši programėlė yra patvirtinta visoms amžiaus grupėms, todėl „Google Play“ parduotuvėje minimalus amžius yra 0 metų.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

„Apple“ / „iOS“: „Korona Stop LT“ programėlė veikia „iPhone 6s“ arba naujesnės versijos telefonuose, ji gali būti įdiegiama telefonuose su iOS 13.5 arba naujesnės versijos operacine sistema. Deja, bet „Apple“ nebepalaiko senesnių kaip 4–5 metų įrenginių. Palaikomus įrenginius galite rasti čia: Palaikomi „iPhone“ modeliai.

„Google“ / „Android“: „Korona Stop LT“ veikia „Android 6“ („Marshmallow“) ar naujesnę operacinę sistemą naudojančiuose įrenginiuose. Programėlė palaikoma įrenginiuose, turinčiuose 23 ir aukštesnio lygio „Android“ programų kūrimo sąsają, kuri „Google“ sprendimu diegiama 6.0 ir naujesnių versijų „Android“ įrenginiuose. Be to, senesni telefonai kartais nepalaiko „Bluetooth Low Energy“ funkcijos.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Kilus klausimų dėl „Korona Stop LT“ programėlės, galite kreiptis tel. +370 5 264 9676 (interneto svetainėje nvsc.lrv.lt nurodytu konsultavimo linijos darbo laiku) arba el. paštu konsultacijos@nvsc.lt  Skambučio kaina priklauso nuo Jūsų telefono paslaugų tiekėjo tarifų ar paslaugų plano.

Bendroji informacija apie programėlę skelbiama Lietuvos Respublikos Vyriausybės interneto svetainėje: https://koronastop.lrv.lt.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Programėlės artumo fiksavimo funkcionalumui yra būtina „Bluetooth“ technologija, kuri formaliai yra „Android“ operacinės sistemos vietos nustatymo paslaugų dalis, todėl naudojantis programėle prašoma leisti programėlei naudoti vietos nustatymo paslaugas.

„Korona Stop LT“ nestebi Jūsų buvimo vietos ir neturi leidimo to daryti. Pagal „Android“ operacinės sistemos reikalavimus netoli Jūsų telefono esančius „Bluetooth“ įrenginius galima aptikti tik tuo atveju, jei telefone įjungta parinktis „Naudoti vietos informaciją“ (angl. „Use Location“). Šios parinkties įjungimas nereiškia, kad „Bluetooth“ naudojančios programėlės gali automatiškai stebėti Jūsų buvimo vietą.

Įjungus bendrą sistemos nustatymą „Naudoti vietos informaciją“, programėlė Jūsų buvimo vietos nefiksuos ir niekada nenaudos GPS. Tai galite patikrinti patys:

 1. Savo telefone (ne programėlėje) atidarykite „Nustatymus“ (angl. „Settings“)
 2. Pasirinkite „Sauga ir vietos informacija“ > „Vietos informacija“ > „Programėlių lygio leidimai“ („Security & Location“ > „Location'“> „App level permissions“).
 3. Atsidarys sąrašas programėlių, kurios gali naudoti Jūsų vietos informaciją, jei suteikiate joms leidimą. „Korona Stop LT“ programėlės šiame sąraše nebus.

Šioje skiltyje galite leisti arba uždrausti kitoms programėlėms naudoti Jūsų vietos informaciją, tačiau „Korona Stop LT“ programėlės šiame sąraše nebus, nes jai šis leidimas nereikalingas. 

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Norėdami padidinti savo įrenginio saugumą, visada turėtumėte įdiegti naujausius saugos atnaujinimus ir naujausią operacinės sistemos versiją. Tokiu būdu užtikrinsite savo įrenginio atitiktį naujausioms „Bluetooth“ protokolo saugos specifikacijoms.

Labai svarbu, kad būtų naudojama naujausia „Android“ operacinės sistemos versija (paprastai apie jos atnaujinimus paskelbiama prieš mėnesį, žr. „Android“ saugos biuletenius). Išsamią informaciją, kaip rasti naujausią „Android“ operacinės sistemos versiją savo įrenginiui, rasite čia: Patikrinkite ir atnaujinkite „Android“ versiją.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Duomenys apie buvimą arti užsikrėtusių koronaviruso infekcija (COVID-19) niekada nėra saugomi centralizuotai. Bet kuriuo metu sistema žino tik tai, kad atvejo patvirtinimo kodas priklauso asmeniui, kuriam patvirtintas užsikrėtimas COVID-19. Sistema nežino, su kuo toks asmuo buvo susitikęs ar kada bei kur įvyko susitikimas. Programėlei nereikia identifikuoti užsikrėtusio COVID-19 asmens, kad būtų įspėti naudotojai buvę arti jo.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Jūsų telefonas generuoja atsitiktinius raktus tik Jūsų telefone. Kriptografiškai neįmanoma atsekti iš kokio įrenginio sugeneruoti atsitiktiniai raktai gaunami, neturint papildomos informacijos arba prieigos prie apsaugotos telefono saugyklos. Be to, pateikiami tik paskutinių 14 dienų atsitiktiniai raktai. Stebėti kokius nors kitus duomenis neįmanoma.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Arti Jūsų esantys telefonai gali rinkti atsitiktine tvarka sugeneruotus raktus. Šie atsitiktiniai raktai užtikrina duomenų privatumą, be to, jie nuolat keičiasi, todėl taip užkertamas kelias Jūsų telefono sekimui. Jokios kitos informacijos arti esantys įrenginiai iš Jūsų telefono negali gauti. Šiuos atsitiktinius raktus galima susieti tik su pseudoniminiais atvejo patvirtinimo kodais, kurie yra reikalingi rizikai nustatyti. Ryšys su naudotojo identifikaciniais duomenimis ar Jūsų telefono tarptautiniu mobiliosios įrangos identifikatoriumi (IMEI) neįmanomas.

Kadangi atsitiktiniai raktai keičiasi kas 10–20 minučių, šalia Jūsų kasdien autobuse sėdintis asmuo negalėtų susieti Jūsų su atsitiktiniu raktu, net jei galimų tikrinamų atsitiktinių raktų sąrašas būtų matomas. Vienintelį kartą identifikuoti save turite tik tada, jei sutinkate įkelti savo atvejo patvirtinimo kodą. Toks identifikavimas naudojamas tik patikrinimui, jo metu neatskleidžiama jokia kita asmeninė informacija. Programėlės naudotojai yra atsakingi už jiems suteikto atvejo patvirtinimo kodo atsakingą naudojimą.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

„Bluetooth“ ryšys yra naudojamas nuolat besikeičiantiems atsitiktiniams raktams priimti ir perduoti. Jokie asmeniniai, geografiniai ar kitokie vietos duomenys nėra perduodami ar saugomi.

Naudojant „Google“ ir „Apple“ įspėjimo apie artumą sąsają („Exposure Notification API“), atsitiktiniai raktai lieka saugioje telefono operacinės sistemos vietoje. Atsitiktinių raktų palyginimas, po kurio nustatomas užsikrėtimo rizikos lygis, atliekamas telefone.

Kai programėlės naudotojui patvirtinama COVID-19, jis gali pranešti apie tai kitiems naudotojams. Pasirinkus šią galimybę, telefonas pasidalina per pastarąsias 14 dienų surinktais atsitiktiniais raktais. Šiuos atsitiktinius raktus kitų naudotojų telefonai gali gauti iš programėlės serverio, jei juose yra įjungta artumo fiksavimo funkcija.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Taip. Decentralizuotas duomenų saugojimas programėlės naudotojo įrenginyje užtikrina duomenų privatumą.

Duomenų privatumui skirtą dokumentą galite rasti čia.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Kasdienis asmenų, kurie programėlėje pranešė apie užsikrėtimą COVID-19, atsitiktinių raktų sąrašo atsiuntimas dažniausiai yra nemokamas. Tai reiškia, kad mobiliojo tinklo operatoriai neapmokestina Jūsų naudojantis šia funkcija ir netaiko tarptinklinio ryšio mokesčių kitose ES valstybėse. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su savo mobiliojo tinklo operatoriumi.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Tarptautinis artumo fiksavimas šiuo metu veikia šiose valstybėse:

 • Austrija
 • Belgija
 • Kipras
 • Čekijos Respublika
 • Danija
 • Suomija
 • Vokietija
 • Airija
 • Italija
 • Latvija
 • Lietuva
 • Malta
 • Nyderlandai
 • Norvegija
 • Lenkija
 • Slovėnija
 • Ispanija
 • Kroatija

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Jeigu norite sužinoti, ar buvote arti užsikrėtusiojo užsienyje ir, ar Jums nėra rizikos užsikrėsti, įsitikinkite, kad programėlėje yra įjungta artumo fiksavimo funkcija (daugiau nieko daryti nereikia). Programėlė Jus automatiškai informuos, kad buvote arti užsikrėtusio asmens, kuris naudojasi Korona Stop LT ar kitos šalies programėle.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-08

Būdami užsienio šalyje, kurios programėlė jau veikia per bendrą mainų serverį, Jūs galėsite būti įspėtas apie tai, kad buvote arti užsikrėtusio asmens.

Programėlė atsiunčia kasdien atnaujinamą programėlės naudotojų, kurie pranešė apie užsikrėtimą COVID-19, atsitiktinių raktų sąrašą. Šis sąrašas palyginamas su atsitiktiniais raktais, esančiais Jūsų telefone.

Video skirtas neįgaliesiems

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-09