BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


2021 m. Lapkričio 24 d.

Savivaldybėms dėl COVID-19 pandemijos viešojo transporto išlaidoms kompensuoti iš Vyriausybės rezervo bus skirta iš viso 8,35 mln. eurų.

Ši suma bus paskirstoma proporcingai pagal gyventojų skaičių toms savivaldybėms, kurios transporto vežėjams 2020 m. atliko mokėjimus už keleivių pervežimo paslaugą, pvz., Vilniaus miesto savivaldybei bus skirta 1,69 mln. eurų, Kauno miesto – 905 tūkst. eurų, Šiaulių miesto – 323,9 tūkst. eurų, Vilniaus rajono – 306 tūkst. eurų, Kauno rajono – 294,2 tūkst. eurų, Panevėžio miesto – 274,3 tūkst. eurų, Klaipėdos rajono – 181,4 tūkst. eurų, Marijampolės – 171,7 tūkst. eurų, Mažeikių rajono – 165 tūkst. eurų, Alytaus miesto – 161,5 tūkst. eurų, Kėdainių rajono – 147,1 tūkst. eurų ir t.t.

Trečiadienį priimtas Vyriausybės nutarimas parengtas atsižvelgiant į tarpinstituciniame pasitarime išsakytas pastabas, konsultuojantis su suinteresuotomis šalimis. Finansų ministerija įvertino kelis savivaldybių išlaidų, patirtų vykdant įsipareigojimus vietinio (miesto ir priemiestinio) transporto vežėjams, kompensavimo modelius ir pateikė juos Lietuvos savivaldybių asociacijai (LSA). LSA apklausus savo narius prieita prie kompromisinio varianto – išlaidų kompensavimo pagal savivaldybėse registruotų gyventojų skaičių. Anksčiau Finansų ministerija buvo siūliusi minėtas išlaidas savivaldybėms kompensuoti atsižvelgiant į patirtus nuostolius 2020 m. bei įvertinus ankstesnių nuostolių tendencijas ir sutaupymus kompensuojant už pervežimus lengvatiniais tarifais.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-10