BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


2020 m. Balandžio 30 d.

Šiandien Seimas pritarė, kad, siekiant užtikrinti tolygų visų sveikatos priežiūros specialistų darbo apmokėjimo augimą, nuo balandžio 1 dienos gydytojų rezidentų ir gydytojų odontologų rezidentų darbo užmokesčiui būtų taikomas didesnis koeficientas, tad jų atlyginimai kyla 15 procentų.

Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos teigimu, labai svarbu palaikyti jaunuosius gydytojus rezidentus.

„Gydytojai rezidentai yra ne tik mūsų sveikatos sistemos ateitis, bet ir svarbi paspirtis šiuo sudėtingu laikotarpiu. Manau, kad inicijuoti įstatymų, reglamentuojančių gydytojų rezidentų darbo užmokestį, pakeitimai būtini, užtikrinant sklandesnį sveikatos sistemos darbą“, – sako ministras A. Veryga.  

Gydytojų rezidentų darbo užmokestis yra mokamas ne iš sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams skirto darbo užmokesčio fondo kaip kitiems medikams, o iš valstybės biudžeto asignavimų. Numatyta, kad iki šių metų pabaigos gydytojų rezidentų algoms kelti bus skirta daugiau nei 3 mln. eurų.

Šiuo metu jaunesniojo gydytojo rezidento bazinė pareiginė alga prieš mokesčius siekia 1337,6 eurus, o vyresniojo gydytojo rezidento – 1425,6 eurus. Taigi, jau balandžio 1 d. jaunesniajam gydytojui rezidentui taikomas naujas pareiginės algos koeficientas – 8,74 (vietoje 7,6), o vyresniajam gydytojui rezidentui – 9,32 (vietoje 8,1). Tai reiškia, kad jaunesnysis gydytojas rezidentas prieš mokesčius gaus 200 eurų daugiau nei iki šiol, o vyresnysis gydytojas rezidentas – 215 eurų daugiau.

SAM Spaudos tarnyba

Šaltinis: sam.lrv.lt
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-05-05