BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

VISOJE LIETUVOJE SKELBIAMAS KARANTINAS NUO 2020 M. LAPKRIČIO 7 D. 00:00 VAL. IKI 2020 M. GRUODŽIO 17 D. 24:00 VAL.
2020 m. Lapkričio 17 d.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia rekomendacijas vairavimo mokykloms, kaip užtikrinti saugias mokymų sąlygas karantino metu. Ministerija taip pat primena, kad yra privaloma laikytis operacijų vadovo sprendimais patvirtintų būtinųjų sąlygų.

Šios sąlygos numato, kad neformaliojo profesinio mokymo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklų vykdymo vietose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, kurios gerai priglunda prie veido ir pilnai dengia nosį ir burną. Šis reikalavimas galioja ir praktinių vairavimo mokymų metu.

Išimtis taikoma negalią turintiems žmonėms, jeigu dėl savo sveikatos būklės jie negali dėvėti veido apsaugos priemonių arba jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Tokiais atvejais rekomenduojama dėvėti veido skydelį. Veido skydeliai taip pat rekomenduojami instruktoriams dirbant su klausos negalią turinčiais asmenimis.

Vairavimo mokyklų patalpose turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 10 kvadratinių metrų plotas vienam besimokančiajam, o užsiėmimai organizuojami ne didesnėmis kaip 5 žmonių grupėmis.

Patalpose taip pat privalo būti užtikrintos tinkamos sąlygos rankų higienai ir galimybė matuoti kūno temperatūrą darbuotojams ir besimokantiesiems. Pasireiškus karščiavimui arba kitiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiams (kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir kt.), asmuo turi nedelsiant apleisti patalpas ir kreiptis konsultacijai į savo šeimos gydytoją.

Patalpos, kuriose vyksta užsiėmimai, turi būti išvėdinamos prieš atvykstant dalyviams ir kiekvienos pertraukos metu. Dažnai liečiami paviršiai (ugdymo priemonės, durų rankenos, durų rėmai, stalų paviršiai, kėdžių atramos, laiptinės turėklai, elektros jungikliai ir kt.) turi būti valomi paviršiams valyti skirtu valikliu ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.

Po kiekvieno praktinio vairavimo užsiėmimo automobilis turi būti išvėdintas ir valymo priemone nuvalyti paviršiai – vairas, stabdžio, pavarų svirtys, durų rankenos ir kt. Vairavimo mokymui skirtame automobilyje taip pat turi būti dezinfekuojančios priemonės rankoms.

Visus reikalavimus ir rekomendacijas rasite ČIA.

SAM Spaudos tarnyba

Šaltinis: sam.lrv.lt
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-11-25