BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


2020 m. Lapkričio 26 d.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) sėkmingai baigia įgyvendinti ES fondų lėšomis kompensuojamą projektą asmens apsaugos priemonėms ir įrangai įsigyti, kurio vertė – daugiau nei 5,12 mln. eurų. Pirminiu projekto etapu Lietuva minėtąsias prekes įsigijo savo lėšomis, šiuo metu Europos Regioninės plėtros fondo ir Europos socialinio fondo lėšomis kompensuoti beveik 4 mln. Lietuvos patirtų išlaidų.  

Projektu ESSC siekia įgyvendinti priemones, užtikrinančias efektyvų ūmių infekcinių ir lėtinių kvėpavimo takų ligų diagnostiką, valdymą ir kontrolę. Projektą numatoma įgyvendinti iki gruodžio 31 d.

Pirkimas buvo inicijuotas, kai pirmosios koronaviruso bangos metu daugelyje šalies sveikatos priežiūros įstaigų kilo didelis asmens apsaugos priemonių poreikis. Iš projekto lėšų įsigyta 1 mln. apsauginių kaukių, daugiau kaip 1,2 mln. apsaugos prijuosčių, 200 tūkst. vienkartinių respiratorių, daugiau kaip 29 tūkst. vienkartinių chalatų ir kt. apsaugos priemonių.

Taip pat įsigyta reikiama įranga veiksmingai ūmių infekcinių ir lėtinių kvėpavimo takų ligų diagnostikai, gydymui ir efektyviam valdymui. Buvo nupirkta 10 nešiojamųjų rentgeno aparatų, 12 tūkst. uždarų atsiurbimo sistemų, 150 mobilių vakuuminio atsiurbimo sistemų, 6 tūkst. deguonies kaukių, 600 fiksuojančių pulsą ir kraujo prisotinimą deguonimi pulsoksimetrų, 36 tūkst. dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų filtrų ir kt. 

Dalis priemonių išdalintos sveikatos priežiūros įstaigoms pagal operacijų vadovo sprendimus, likusios yra saugomos. 

Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ priemonę Nr. J02-CPVA-V „Profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas tuberkuliozės bei ūmių infekcinių ir lėtinių kvėpavimo takų ligų srityse“ ir 2020 m. liepos 15 d. tarpusavyje su viešąja įstaiga Centrine projektų valdymo agentūra pasirašytą sutartį Nr. J02-CVPA-V-11-0002.  

SAM Spaudos tarnyba
 

Šaltinis: sam.lrv.lt
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-12-02