BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Dažniausiai užduodami klausimai

„Spikevax“ – tai vakcina, padedanti apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos). Ja skiepijami suaugusieji bei 6 metų ir vyresni vaikai.

„Spikevax“ savo sudėtyje turi genetinės informacijos (toliau - mRNA), apie viruso SARS-CoV-2, sukeliančio COVID-19 ligą, dyglio baltymą.  Minėtos vakcinos sudėtyje nėra paties viruso ir ji negali sukelti COVID-19 ligos.

Daugiau informacijos apie vakciną galima rasti preparato informaciniuose dokumentuose, tarp kurių yra ir pakuotės lapelis.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-15

„Spikevax“ vartojama laikantis nurodymų, esančių pakuotės lapelyje.

Už vakcinos tiekimą atsakingos nacionalinės valdžios institucijos. Daugiau informacijos apie „Spikevax“ vartojimą rasite pakuotės lapelyje arba pasikonsultavę su sveikatos priežiūros specialistu.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

„Spikevax“ ruošia organizmą apsiginti nuo COVID-19 ligos.  Vakcinos sudėtyje yra genetinės informacijos (toliau – mRNR) apie dyglio baltymą, padengtos smulkiomis riebalų dalelėmis, kurios neleidžia mRNR suirti. Kai žmogui suleidžiama vakcina, jo organizmo ląstelės geba „perskaityti“ vakcinoje užkoduotą genetinę informaciją ir pradeda gaminti dyglio baltymą. Žmogaus imuninė sistema atpažįstą šį baltymą kaip svetimą organizmui ir aktyvina T ląsteles bei skatina antikūnų gamybą, kurie yra natūralios apsaugos prieš svetimas organizmui medžiagas dalis. Vėliau, jei vakcinuotas žmogus užsikrečia SARS-CoV-2 virusu, jo imuninė sistema virusą geba atpažinti ir yra pasiruošusi prieš jį kovoti: antikūnai ir T ląstelės, veikdamos kartu, gali nužudyti virusą, užkirsti kelią jo patekimui į kūno ląsteles ir sunaikinti užkrėstas ląsteles, taip padėdami apsisaugoti nuo COVID-19 ligos.

Vakcinos mRNR nelieka organizme, ji yra suskaidoma netrukus po vakcinacijos.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-12

Vakcinacija COVID-19 vakcinomis, tarp jų ir „Spikevax“ vakcina,  formuoja  visuomenės kolektyvinį imunitetą, kuris mažina ligos plitimą visuomenės narių tarpe bei netiesiogiai apsaugo ir nepaskiepytus visuomenės narius, pavyzdžiui, vaikus, kurių dar negalima skiepyti dėl amžiaus, arba žmones, kurių imuninė sistema susilpnėjusi.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Taip. Šia vakcina galima skiepyti vaikus nuo 6 metų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Nėra pakankamai duomenų apie žmones, kurių imuninė sistema sutrikusi. Šiems asmenims vakcinos veiksmingumas gali būti mažesnis. Šie žmonės skiepijami, nes jiems didesnė rizika sirgti sunkia COVID-19 liga. Tinkamas individualias rekomendacijas aptarkite su gydytoju.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

„Spikevax“

Jeigu esate nėščia arba, manote, kad galbūt esate nėščia, prieš skiepijantis šia vakcina pasitarkite su gydytoju, slaugytoju arba vaistininku. Nėštumo metu „Spikevax“ vakcina skiepyti galima. Turima daug duomenų apie nėščiąsias, paskiepytas „Spikevax“ antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą, jie nerodo neigiamo poveikio nėštumui arba naujagimiui. Poveikio nėštumui arba naujagimiui po paskiepijimo pirmąjį trimestrą duomenys šiuo metu riboti, tačiau persileidimų rizikos pokyčių nenustatyta. Žindymo metu „Spikevax“ vakcina skiepyti galima.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-15

Skiepytis negalima, jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šios vakcinos medžiagai (jos išvardytos pakuotės lapelio 6 skyriuje).

Kaip ir visoms kitoms vakcinoms, „Spikevax“ reikia suleisti atidžiai prižiūrint sveikatos priežiūros specialistui bei suteikiant tinkamą gydymą. Žmonės, kuriems pasireiškia sunki alerginė reakcija, kai jiems skiriama pirmoji „Spikevax“ dozė, antrosios dozės vartoti neturėtų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Jeigu po vakcinacijos pasireiškė bet koks kitas šalutinis poveikis, pasakykite apie tai gydytojui ar slaugytojui. Taip pat apie tai būtina pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai. Kaip tai padaryti, sužinosite paspaudę šią nuorodą.

Tyrimo metu dažniausiai pasitaikę šalutiniai poveikiai, vartojant  „Spikevax“ buvo lengvi arba vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos. Žmonės jautė skausmą bei patinimą injekcijos vietoje, nuovargį, skundėsi galvos, raumenų ir sąnarių skausmais, šaltkrėčiu ir karščiavimu. Kai kuriuos vargino pykinimas bei vėmimas. Šie šalutiniai poveikiai pasireiškė daugiau nei 1 iš 10 tyrime dalyvavusių asmenų.

Paraudimas injekcijos vietoje ir bėrimas pasireiškė mažiau nei 1 iš 10 žmonių. Niežėjimas injekcijos vietoje pasireiškė mažiau nei 1 iš 100 žmonių. Veido patinimas, galintis paveikti žmones, kuriems anksčiau buvo atliekamos kosmetinės injekcijos, taip pat raumenų silpnumas vienoje veido pusėje (ūmus periferinis veido paralyžius ar paralyžius) pasireiškė retai, mažiau nei 1 iš 1000 žmonių.

Vartojant „Spikevax“ taip pat pasireiškė ir alerginių reakcijų, tarp jų ir labai nedaug sunkių alerginių reakcijų (anafilaksijos atvejų).

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Į preparato charakteristikų santrauką ir pakuotės lapelį buvo įtrauktos rekomendacijos ir atsargumo priemonės, kurių sveikatos priežiūros specialistai ir pacientai turi laikytis, kad „Spikevax“ būtų vartojama saugiai ir veiksmingai.

Kaip ir visų kitų vaistų atveju, nuolat stebimi duomenys apie „Spikevax“ vartojimą. Kiekvienas įtariamas šalutinis poveikis, apie kurį yra pranešta vartojant „Spikevax“,  yra kruopščiai įvertinamas ir imamasi visų būtinų veiksmų pacientams apsaugoti.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04