BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Dažniausiai užduodami klausimai

„Comirnaty“ – tai „BioNTech ir „Pfizer“ sukurta vakcina, padedanti apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) nuo 5 m. amžiaus ir vyresnius asmenis.

Vakcinos „Comirnaty“ savo sudėtyje turi genetinės informacijos (toliau - mRNA), apie viruso SARS-CoV-2, sukeliančio COVID-19 ligą, dyglio baltymą. 

Vakcinos „Comirnaty“ sudėtyje nėra paties viruso, ir ji negali sukelti COVID-19 ligos.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-19

Vakcina „Comirnaty“ yra varatojama laikantis nurodymų, esančių pakuotės lapelyje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Vakcina „Comirnaty“ ruošia organizmą būti atspariam nuo COVID-19 ligos. 

Vakcinos sudėtyje yra genetinės informacijos (toliau – mRNR) apie dyglio baltymą, padengtos smulkiomis riebalų dalelėmis, kurios neleidžia mRNR suirti.

Kai žmogui suleidžiama vakcina, jo organizmo ląstelės geba „perskaityti“ vakcinoje užkoduotą genetinę informaciją ir pradeda gaminti dyglio baltymą. Žmogaus imuninė sistema atpažįstą šį baltymą kaip svetimą organizmui ir aktyvina T ląsteles, skatina antikūnų gamybą, kurie yra natūralios apsaugos prieš svetimas organizmui medžiagas dalis.

Vėliau, jei vakcinuotas žmogus užsikrečia SARS-CoV-2 virusu, jo imuninė sistema virusą geba atpažinti ir yra pasiruošusi prieš jį kovoti: antikūnai ir T ląstelės, veikdamos kartu, gali sunaikinti virusą, užkirsti kelią jo patekimui į kūno ląsteles ir sunaikinti užkrėstas ląsteles, taip padėdami apsisaugoti nuo COVID-19 ligos.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-01-22

Vakcinacija COVID-19 vakcinomis, tarp jų ir „Comirnaty“ vakcina, formuoja individualų imunitetą ir visuomenės kolektyvinį imunitetą. Individualus imunitetas sumažina užsikrėtimo COVID-19 liga riziką arba, užsikrėtus ja, persergama lengviau, sumažėja komplikacijų ir sunkių ligos formų rizika. Kolektyvinis imunitetas mažina ligos plitimą visuomenės narių tarpe bei netiesiogiai apsaugo ir nepaskiepytus visuomenės narius, pavyzdžiui, vaikus, kurių dar negalima skiepyti dėl amžiaus, arba žmones, kurių imuninė sistema susilpnėjusi.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Taip. 5–11 metų amžiaus vaikai skiepijami specialiai šiai amžiaus grupei skirtomis  „Comirnaty“ dozėmis.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Nėra pakankamai duomenų apie žmones, kurių imuninė sistema sutrikusi. Šiems asmenims vakcinos veiksmingumas gali būtį mažesnis. Šie žmonės skiepijami, nes jiems didesnė rizika sirgti sunkia COVID-19 liga. Tinkamas individualias rekomendacijas aptarkite su gydytoju.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-19

Sprendimas dėl vakcinos vartojimo nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims turėtų būti priimtas tik pasikonsultavus su sveikatos priežiūros specialistu ir įvertinus skiepijimo naudą bei riziką.

„Comirnaty“ galima skiepyti nėštumo metu. Turima daug duomenų apie nėščiąsias, paskiepytas „Comirnaty“ antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą. Jie nerodo neigiamo poveikio nėštumui arba naujagimiui. Poveikio nėštumui arba naujagimiui po paskiepijimo pirmąjį trimestrą duomenys šiuo metu riboti, tačiau persileidimų rizikos pokyčių nenustatyta.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-19

Žmonės, kurie žino, kad yra alergiški kuriam nors iš vakcinos komponentų, kurie yra išvardyti vakcinos pakuotės informaciniame lapelyje, neturėtų būti skiepijami.

Vakciną gavusiems žmonėms buvo pastebėta alerginių reakcijų (padidėjęs jautrumas). Po to, kai vakcina buvo pradėta naudoti skiepijimo kampanijose, pasitaikė labai nedaug sunkios alerginės reakcijos atvejų. Todėl, kaip ir visoms kitoms vakcinoms, vakciną „Comirnaty“ reikia suleisti atidžiai prižiūrint gydytojui bei suteikiant tinkamą gydymą.

Žmonės, kuriems pasireiškia sunki alerginė reakcija, kai jiems skiriama pirmoji vakcinos „Comirnaty“ dozė, antrosios dozės vartoti neturėtų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-01-22

Jeigu po vakcinacijos pasireiškė bet koks šalutinis poveikis, pasakykite apie tai gydytojui ar slaugytojui. Taip pat apie tai būtina pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai. Kaip tai padaryti, sužinosite paspaudę šią nuorodą.

Klinikinių tyrimų metu dažniausiai pasitaikę šalutiniai poveikiai, vartojant  vakciną „Comirnaty“, buvo lengvi arba vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos. Žmonės jautė skausmą bei patinimą injekcijos vietoje, nuovargį, skundėsi galvos, raumenų ir sąnarių skausmais, šaltkrėčiu ir karščiavimu. Šie šalutiniai poveikiai pasireiškė daugiau nei 1 iš 10 tyrime dalyvavusių asmenų.

Paraudimas injekcijos vietoje ir pykinimas pasireiškė mažiau nei 1 iš 10 žmonių.

Niežėjimas injekcijos vietoje, galūnių skausmas, padidėję limfmazgiai, miego sutrikimas ir bloga savijauta buvo nedažnas šalutinis poveikis – pasireiškė mažiau nei 1 iš 100 žmonių.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Į preparato charakteristikų santrauką ir pakuotės informacinį lapelį buvo įtrauktos rekomendacijos ir atsargumo priemonės, kurių sveikatos priežiūros specialistai ir pacientai turi laikytis, kad vakcina „Comirnaty“ būtų vartojama saugiai ir veiksmingai.

Kaip ir visų kitų vaistų atveju,  nuolat stebimi duomenys apie vakcinos „Comirnaty“ vartojimą. Kiekvienas įtariamas šalutinis poveikis, apie kurį yra pranešta vartojant vakciną „Comirnaty“, yra kruopščiai įvertinamas ir imamasi visų būtinų veiksmų pacientams apsaugoti.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04