BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Dažniausiai užduodami klausimai

Gydymo įstaigos privalo užtikrinti, kad kiekvienas asmuo būtų paskiepytas to paties registruotojo COVID-19 vakcina pagal schemą, nurodytą COVID-19 vakcinos charakteristikų santraukoje, išskyrus šiuos atvejus:

Jei pirmąja doze pasiskiepijote „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) arba „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcina nuo COVID-19, tai antroji dozė gali būti pasirinkta pagal miksuoto vakcinavimo schemą: pirma dozė „Comirnaty“, antra – „Vaxzevria“ arba atvirkščiai. Jei po skiepijimo pirmąja „Vaxzevria“ arba „Comirnaty“ vakcinos doze pasireiškia sunkios nepageidaujamos reakcijos, dėl vakcinos („Vaxzevria“ ar „Comirnaty“) antrajai skiepo dozei parinkimo, rekomenduojama konsultuotis su šeimos gydytoju.

Jei pirmąja doze pasiskiepijote „Spikevax“ (gam. „Moderna“) vakcina nuo COVID-19, tai antrąja doze vakcinuotis kito gamintojo vakcina – negalima. Abi „Spikevax“ vakcinos dozės yra leidžiamos to paties gamintojo vakcina.

„Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina yra skiriama tik kaip sustiprinančioji dozė.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-20

Laikas, kada skiriama antra vakcinos dozė, priklauso nuo to, kokia vakcina yra skiepijama:

  • „Comirnaty“ vakcinos antra dozė skiriama po pirmosios praėjusi 21 dienai;
  • „Moderna“ vakcinos antra dozė – po 28 dienų;
  • „Vaxzevria“ vakcinos antra dozė – po 12 savaičių (gydytojas, atsižvelgdamas į gyventojo individualias aplinkybes, antrą dozę gali skirti ir anksčiau, gamintojo rekomenduojamu 4-12 savaičių intervalu).
  • „Janssen“ vakcina yra skiriama tik kaip sustiprinančioji vakcinos dozė.
  • „Nuvaxovid“ vakcinos antra dozė – po 21 dienos.

Jei nusprendėte pasiskiepyti pagal mišraus skiepijimo schemą, dėl intervalų tarp dozių rekomenduojama konsultuotis su savo šeimos gydytoju.

Jeigu žmogus susirgo po pirmos „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos dozės, antra dozė atidedama ir rekomenduojama skiepytis po 180 dienų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-20

Taip, pasiskiepijus skirtingų vakcinų dozėmis ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra formuojamas. Asmuo, pasiskiepijęs pagal miksuotą schemą (pirma dozė „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“), antra „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) arba atvirkščiai), gali sėkmingai naudotis ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo atveriamomis galimybėmis.

Vis dėlto, prieš vykstant į kitą šalį, reikėtų pasidomėti, ar ta šalis pripažįsta skiepijimą skirtingų vakcinų dozėmis ir taiko tokia schema skiepytiems asmenims su kelionėmis susijusias išimtis.

Primename, jog savo ES Skaitmeninį pažymėjimą galite atsisiųsti prisijungę prie savo esveikata.lt paskyros.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-12

ES Skatmeninis COVID pažymėjimas Jūsų esveikata.lt paskyroje turėtų būti sugeneruotas iš karto po vakcinacijos. Pažymėjimas įsigalios praėjus 14 d. po antros dozės suleidimo.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-02-05

Šiuo metu patvirtinti algoritmai leidžia miksuoti miksuoti „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) ir „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinas skirtingu eiliškumu: pirma dozė „Comirnaty“, antra „Vaxzevria“ arba atvirkščiai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-12

Renkantis kito gamintojo vakciną, antram skiepui asmuo gali registruotis ir skiepytis praėjus 56 dienoms po pirmo skiepo. Asmenims, pasirinkusiems skiepytis skirtingomis vakcinomis, rekomenduojama antrą dozę gauti 56–84 dienų intervalu, nes atlikti moksliniai tyrimai šį laikotarpį išskiria kaip efektyviausią imuniteto susidarymo atžvilgiu.

Primename, kad nuo rugpjūčio 6 d. Lietuvos gyventojai, skiepydamiesi antrąja vakcinos nuo COVID-19 doze gali pasirinkti ir kito gamintojo vakciną. Šiuo metu patvirtinti algoritmai leidžia miksuoti „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) ir „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinas skirtingu eiliškumu: pirma dozė „Comirnaty“, antra „Vaxzevria“ arba atvirkščiai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-14

Gyventojai, norintys pasiskiepyti skirtingų gamintojų vakcinomis nuo COVID-19 (pirma dozė „Comirnaty“, antra –„Vaxzevria“ arba atvirkščiai), skiepui registruotis gali internetu adresu www.koronastop.lt arba arba savo sveikatos priežiūros įstaigoje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-20

Taip, moksliniai tyrimai rodo, kad būtent „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) ir „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinų miksas suformuoja dar didesnį imunitetą COVID-19 nei skiepijimas pagal įprastas vakcinavimo schemas. Antrai vakcinos dozei siūloma rinktis kitą vakciną, jei po pirmos „Comirnaty“ ar „Vaxzevria“ dozės pasireiškia stiprūs šalutiniai poveikiai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-12

Taip. Tokios mišrios skiepijimo schemos taikomos ir kitose Europos Sąjungos valstybėse.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-20