BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Dažniausiai užduodami klausimai

Pasiskiepyti gripo vakcina rekomenduojama prieš gripo sezoną, kuris įprastai prasideda spalio mėnesį, baigiasi – kitų metų gegužę.

Pasiskiepyti nuo koronaviruso rekomenduojama artimiausiu įmanomu metu.

COVID-19 skiepijimo strategija:

Gripo skiepai apsaugo nuo ligos vidutiniškai 12 mėn. Jau po 6 mėn. nuo skiepo antikūnų organizme sumažėja dvigubai. Kasmet yra pagaminama nauja vakcina, kuri geriau atitinka cirkuliuojančius gripo virusų tipus.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-10-12

COVID-19 vakcinomis gyventojai ir toliau galės skiepytis bet kurioje gydymo įstaigoje ir vaistinėse. Jei rizikos grupėms priklausantys gyventojai norės skiepytis kartu su gripo vakcina, tą galės padaryti savo ASPĮ, kurioje yra prisirašę.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-10-12

Gripo vakcina valstybės lėšomis apmokama tik rizikos grupėms priklausantiems gyventojams:

  • 65 metų amžiaus ir vyresni žmonėms;
  • nėščiosioms (bet kuriuo nėštumo laikotarpiu);
  • socialinės globos ir slaugos įstaigų gyventojams (taip pat ir vaikų globos įstaigose);
  • sergantiems lėtinėmis ligomis (taip pat ir vaikams);
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Už atnaujintas COVID-19 vakcinas ir vakcinavimo paslaugą apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu gyventojams mokėti nereikės. Jei asmuo nėra draustas, už vakciną ir skiepijimo paslaugą turės sumokėti skiepijančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-10-12

Skiepijimas daugiau nei viena vakcina vieno apsilankymo metu yra įprasta medicininė praktika – tai greita, patogu, rekomenduojama specialistų. Lietuvos infektologų draugijos pozicija dėl vakcinų derinimo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-10-12

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, per visą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) pandemijos laikotarpį atlikti tyrimai rodo, kad saugu skiepytis ir gripo, ir COVID-19 vakcina to paties vizito metu.

2022 metais paskelbto JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro tyrimo duomenimis, žmonės, kurie tuo pačiu metu pasiskiepijo gripo vakcina ir papildoma COVID-19 iRNR vakcinos doze, šiek tiek dažniau (8-11 proc.) patyrė tokių reakcijų, kaip nuovargis, galvos ir raumenų skausmas, nei tie, kurie pasiskiepijo tik COVID-19 iRNR vakcinos papildoma doze (šios reakcijos dažniausiai buvo lengvos ir greitai išnyko).

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-10-12

Papildoma COVID-19 vakcinos dozė skiriama ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo teigiamo SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo rezultato gavimo dienos ar po skiepijimo COVID-19 vakcina.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-10-12

Ne. Skiepijama dviem skirtingomis vakcinomis: nuo gripo skiepijama gripo vakcina „Influvac Tetra“, o nuo COVID-19 skiepijama atnaujinta COVID-19 vakcina “XBB.1.5”. Tad iš viso gausite du dūrius, rekomenduojama – į skirtingas kūno vietas (galūnes).

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-10-12

Jei dėl kokių nors priežasčių negalite būti paskiepytas nuo abiejų ligų vieno vizito metu (pavyzdžiui, gydymo įstaigoje vienos iš vakcinų tuo pačiu metu nėra), tokiu atveju intervalas tarp COVID-19 ir gripo vakcinų gali būti pasirinktas pagal patogumą (pavyzdžiui, viena, dvi dienos ar kt.), t. y. bet kokiu patogiu intervalu, nereikia dirbtinai išlaikyti tam tikro dienų skaičiaus tarp dozių.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-10-12

Gydymo įstaigų, turinčių ir gripo, ir Covid-19 vakcinų, sąrašą rasite Nacionalinio visuomenės sveikatos centro svetainėje.

Įstaigų duomenys atnaujinami kiekvieną trečiadienį.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-10-12