BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


VISOJE LIETUVOJE SKELBIAMAS KARANTINAS NUO 2020 M. LAPKRIČIO 7 D. 00:00 VAL. IKI 2021 M. SAUSIO 31 D. 24:00 VAL.

Dažniausiai užduodami klausimai

Įsigyti du ultra žemos temperatūros (bent -75 laipsnių temperatūros|) šaldikliai, kurie bus naudojami tik daliai vakcinų, kurioms yra būtina labai žema temperatūra.

Buvo planuota, kad šie šaldikliai turi pasiekti Lietuvą 2021 m. pradžioje, tačiau Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžiam Ekstremalių sveikatai situacijų centrui (ESSC) pavyko šiuos šaldiklius įsigyti anksčiau ir gruodžio 10 d. jie pasiekė Lietuvą: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sam-vakcinu-saugojimui-skirti-saldikliai-jau-pasieke-lietuva
 

Kitoms vakcinoms, kurias užteks laikyti 2-8 laipsnių temperatūroje, ESSC turi tam pritaikytas patalpas (šaldymo kamerą), kuriose saugomi vaistiniai preparatai, reikalaujantys tokio temperatūrinio režimo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-01-05

Mūsų šalį pasiekusios naujosios vakcinos bus iškart pristatytos į Ekstremalių sveikatai situacijų centrui (ESSC) priklausančius sandėlius, kuriuose ir yra šaldikliai bei kaupiamos vakcinacijai būtinos medicininės priemonės.

Rengiantis pirmųjų vakcinų atvykimui, ESSC atliko būtinus testavimo darbus su įsigytais šaldikliais vakcinoms saugoti ir juos abu jau pajungė. Šie du ultra žemos (-75 laipsnių) temperatūros šaldikliai bus naudojami tik „BioNTech & Pfizer“ vakcinoms, kurioms būtina labai žema temperatūra.

Kitoms vakcinoms laikyti bus naudojamos ESSC jau įrengtos ir pritaikytos specialios patalpos – šaldikliai, kuriose bus užtikrinama joms reikalinga žemesnė (2-8 laipsnių) temperatūra. Šios patalpos taip pat jau yra parengtos laikyti vakcinas nuo koronaviruso, kol jos bus išvežiotos gydymo įstaigoms. Tokiose patalpose paprastai laikomi vaistai, kurių saugojimui reikalinga žemesnė temperatūra.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-01-05
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-12-28