BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Dažniausiai užduodami klausimai

Skiepytis pirma sustiprinančiąja doze gali visi gyventojai nuo 12 metų, praėjus nustatytam laikui po pirminės vakcinacijos arba persirgimo, jeigu gyventojas po vakcinacijos sirgo COVID-19 liga.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-14

Skiepytis antra sustiprinančiąja doze gali visi gyventojai nuo 18 metų, praėjus nustatytam laikui po pirmos sustiprinančiosios vakcinos dozės ar persirgimo, jeigu gyventojas sirgo COVID-19 liga.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-14

Skiepijimui pirma ir antra sustiprinančiąja doze naudojamos adaptuotos vakcinos, kurios apsaugo organizmą ne tik nuo pirminio koronaviruso varianto, bet ir nuo jo atmainų. Leidžiamas naudoti adaptuotas vakcinas tvirtina Europos Komisija.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-14

Persirgus po pirminės vakcinacijos, skiepytis pirma sustiprinančiąja dozė galima praėjus 180 dienų po COVID-19 ligos diagnozės.

Jeigu gyventojas persirgo po pirmos sustiprinančiosios vakcinos dozės, antra sustiprinančiąja doze galima skiepytis po persirgimo praėjus 270 dienų (sergantiems lėtinėmis ligomis – po 180 dienų).

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-10-04

Retais atvejais, kai po pilnos vakcinacijos žmogaus organizme nesusiformuoja antikūnai, gauti sustiprinančiąja dozę galima anksčiau, praėjus bent 28 dienoms po paskutinio skiepo.

Ne anksčiau kaip 28-tą dieną po paskutinio skiepo atlikus laboratorinį kiekybinį ar pusiau kiekybinį serologinį imunologinį tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti rekomendaciją anksčiau pasiskiepyti sustiprinančiąja doze. Gydytojo rekomendacija turi būti pateikta e. sveikatos sistemoje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-14

Antikūnų tyrimas prieš skiepijimą nuo COVID-19 ligos nėra būtinas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-14

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas įsigalioją tą pačią dieną, kai asmuo pasiskiepija pirma arba antra sustiprinančiąja doze ir duomenys apie vakcinaciją patenka į e. sveikatos sistemą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-14

Paskiepytiems pirma arba antra sustiprinančiąja doze ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimas nėra ribojamas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-14

Pasiskiepijus pirma arba antra sustiprinančiąja doze, informacija apie tai generuojama ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-14

Greitai ir paprastai užsiregistruoti pirminei vakcinacijai arba skiepijimui sustiprinančiąja doze galima internetu www.koronastop.lt, prisijungus per elektroninius valdžios vartus ir pasirinkus patogų skiepijimo  laiką savo gydymo įstaigoje. Užregistruoti galima ir kitą asmenį, pvz., šeimos narį, – tokiu atveju prisijungus savo vardu reikės įvesti registruojamo paciento asmens kodą. Jeigu gyventojas neturi galimybės registruotis internetu, dėl skiepijimo reikėtų kreiptis į savo gydymo įstaigą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-14