Korona STOP Korona STOP
Registruokis savo vakcinai čia
TURITE KLAUSIMŲ? GERAI!
Visus atsakymus rasite čia: www.koronastop.lt/vakcina
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


NUO 2021 M. LIEPOS 1 D. LIETUVOJE – VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIOJI SITUACIJA

Dažniausiai užduodami klausimai

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-24

Privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-16

Užsienyje paskiepytiems arba persirgusiems Lietuvos gyventojams yra sudaryta galimybė gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, kuris yra lygiavertis Galimybių pasui.

Gyventojas turi pateikti vakcinacijos centrui arba kitai Lietuvos gydymo įstaigai užsienio gydymo įstaigos išduotą oficialų dokumentą, patvirtinantį vakcinaciją arba persirgimą COVID-19 liga, kad šie duomenys būtų suvesti į e. sveikatos sistemą. Svarbu pažymėti, kad duomenys apie vakcinaciją galės būti perkelti tik tų asmenų, kurie yra paskiepyti Europos Sąjungoje registruotomis vakcinomis, o persirgimo faktas gali būti perkeliamas tik tada, kai jis yra patvirtintas teigiamu PGR tyrimu. Šių duomenų pagrindu tą pačią dieną bus suformuotas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas, kurį galima atsisiųsti prisijungus prie savo paskyros sveikatos portale www.esveikata.lt.

Prieš vykstant į vakcinacijos centrą arba gydymo įstaigą rekomenduojama paskambinti ir susitarti dėl vizito ir pageidaujamos paslaugos. Vakcinacijos centrų adresus, kontaktus ir kitą informaciją apie vakcinaciją skelbia savivaldybės: https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina/vakcinacijos-tvarka

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-14
 • Kartu turime padaryti viską, kad, pirmiausia, kuo ilgiau teiktume kontaktines ir planines gydymo paslaugas.
 • Kuo daugiau COVID-19 ligonių atsiduria gydymo įstaigose, tuo daugiau personalo reikia skirti jų priežiūrai. Dėl šios priežasties tenka riboti planines paslaugas.
 • Veiklų ribojimo priemonės gyventojams, neturintiems imuniteto koronavirusui, reikalingos tam, kad lėtintų viruso plitimą visuomenėje.
 • Be to, dalis gyventojų negali skiepytis dėl sveikatos būklės ar amžiaus ribojimų. Todėl antras Vyriausybės tikslas yra kiek įmanoma apsaugoti negalinčias skiepytis gyventojų grupes.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-11
 • Lietuvos statistika rodo, kad į ligonines patenka 8–9 nepasiskiepiję asmenys iš 10.
 • Imunitetą turintys asmenys sudaro daugiau nei pusė visuomenės. Tačiau to nepakanka, kad sustabdytume viruso plitimą.
 • Vakcina nuo COVID-19 smarkiai sumažina viruso platinimo, hospitalizacijos ir mirties riziką. Todėl koronavirusas pavojingiausias nepasiskiepijusioms visuomenės grupėms.
 • Lietuvoje visi gyventojai turi galimybę pasiskiepyti norima vakcina. Vyriausybė pasirūpino, kad vakcinų pakaktų ir dabar, ir ateityje.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-11
 • Būtinoji pagalba ir šeimos medicinos paslaugos teikiamos be testavimo
 • Planinės stacionarinės paslaugos teikiamos tik turint neigiamą 48–72 val. testą (antigeno arba PGR), persirgus ar pasiskiepijus – taip, kaip yra dabar
 • Planinės ambulatorinės specializuotos paslaugos (pvz., kai šeimos gydytojas siunčia pas kardiologą, oftalmologą ir pan.) teikiamos užtikrinant saugią aplinką: valdant pacientų srautus, matuojant temperatūrą, atskiriant karščiuojančius pacientus, laikantis kitų nuostatų, įvertinant ir testavimo būtinumą. Priklausomai nuo epidemiologinės situacijos sprendimai dėl testavimo gali būti priimti kitokie
 • Testavimas atliekamas nemokamai
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-18
 • kai asmuo yra pasiskiepijęs viena iš šių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų:
  • praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  •  praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
  •  praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
  • po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „Spikevax“, ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu;
  • praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo, jei pirmajai skiepo dozei buvo naudojama „Vaxzevria“ vakcina, o antrajai – „Comirnaty“ vakcina arba atvirkščiai;
 • kai asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir:
  • diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas) arba
  • asmuo prieš mažiau nei 60 dienų yra gavęs teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai prieš SARS-CoV-2) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą, išskyrus atvejus, kai serologinis tyrimas atliekamas po skiepijimo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina (įsigalioja nuo š.m. rugpjūčio 16 d.).
 • asmuo, kuriam atlikus COVID-19 tyrimą gautas neigiamas rezultatas, – ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba greitąjį SARS-CoV-2 antigeno testą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti;
 • yra vaikas iki 16 metų.

Nuo gruodžio 28 d. galimybių pasas taikomas vaikams nuo 12 metų amžiaus.

Galimybių pasas vaikams nuo 12 iki 16 metų  bus išduodamas jei vaikas atitiks šiuos kriterijus:
- pasiskiepijus pagal pilną vakcinacijos programą (GP galios 7 mėn).
- valstybės lėšomis atlikus vieną serologinį tyrimą (GP galios 60 d. Vėliau, Galimybių paso galiojimas bus pratęsiamas profilaktiškai testuojantis mokykloje kaupinių metodu arba kas 7 d. testuojantis PGR mobiliame punkte. Tiek vienas serologinis tyrimas, tiek periodiniai tyrimai vaikams bus apmokami valstybės lėšomis)
 - persirgus (GP galios 7 mėn.)

Visa informacija apie Galimybių pasą: www.gpasas.lt 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-18

Nuo gruodžio 28 d. galimybių pasas taikomas vaikams nuo 12 metų amžiaus.

Galimybių pasas vaikams nuo 12 iki 16 metų  bus išduodamas jei vaikas atitiks šiuos kriterijus:
- pasiskiepijus pagal pilną vakcinacijos programą (GP galios 7 mėn).
- valstybės lėšomis atlikus vieną serologinį tyrimą (GP galios 60 d. Vėliau, Galimybių paso galiojimas bus pratęsiamas profilaktiškai testuojantis mokykloje kaupinių metodu arba kas 7 d. testuojantis PGR mobiliame punkte. Tiek vienas serologinis tyrimas, tiek periodiniai tyrimai vaikams bus apmokami valstybės lėšomis)
 - persirgus (GP galios 7 mėn.)

Visa informacija apie Galimybių pasą: www.gpasas.lt 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-18
 • Atsisiųsti Galimybių pasą galite iš www.gpasas.lt
 • Nesinaudojantys elektronine bankininkyste ar neturintys elektroninės prieigos, popierinį paso variantą gali gauti Registrų centro teritoriniuose padaliniuose. Jų šalyje yra 50: https://www.registrucentras.lt/p/1218

Artimiausiu metu planuojame išplėsti vietų, kuriose galėsite apsispausdinti Galimybių pasą, skaičių.

Turite daugiau klausimų apie Galimybių pasą? Atsakymus galite rasti čia: https://eimin.lrv.lt/lt/naudinga-informacija-1/informacija-verslui-del-covid-19/verslo-salygos-karantino-metu/galimybiu-pasas

Taip pat pagal šiuo metu Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoj Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš e.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį Covid sertifikatą, vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo PGR testo rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti patiems, gali išduoti jų sveikatos priežiūros įstaiga.

Užsieniečiams ir iš užsienio grįžusiems tautiečiams vietoj Galimybių paso galioja atspausdinti kitų šalių išduoti vakcinaciją liudijantys dokumentai, tos šalies sveikatos priežiūros įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo persirgo COVID-19.  Taip pat galima naudoti ES skaitmeninį Covid sertifikatą arba neigiamą PGR (galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento) testo rezultatą liudijančius dokumentus.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-24

Atnaujinti Galimybių pasą reikia, jei pasikeitė faktinė informacija:

 • pasiskiepijote antrąja vakcinos doze
 • pasibaigė 48 val. PGR tyrimo galiojimas ir t. t.

Jei faktinė informacija nepasikeitė, Galimybių pasą reikės atnaujinti kas 60 dienų.

Į sąlygas norint gauti galimybių pasą įtrauktas pastiprinantis, trečiasis skiepas. Pasiskiepijus pirmomis dvejomis dozėmis pasas galios 7 mėnesius nuo antrojo skiepo (arba pirmojo, jei skiepytasi Janssen vakcina). Pokyčiai įsigalioja nuo gruodžio 28 d. Norint pratęsti paso galiojimą numatyti šie kriterijai:

 • Savarankiškai atlikus serologinį tyrimą ir gavus teigiamą atsakymą Galimybių pasas galios 60 dienų.
 • Pasidarius PGR testą savo lėšomis ir gavus neigiamą atsakymą Galimybių pasas galiotų 3 paras,
 • Persirgus (Galimybių pasas galiotų 7 mėnesius).

Serologinį tyrimą vieną kartą bus galima atlikti valstybės lėšomis.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-18

PGR tyrimas Galimybių pasui gauti yra mokamas.

Nemokamą PGR tyrimą mobiliuose punktuose galės atlikti tik:  

 • asmenys, kuriems šeimos gydytojas arba alergologas e. sveikatoje pažymės kodu alergiją vienai iš vakcinos sudedamųjų dalių; 
 • nėščiosios, kurioms reikės pateikti mobiliame punkte nėščiosios kortelę.  

Tyrimui registruotis per www.1808.lt arba telefonu 1808.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-24

Atlikti tyrimą galima tik PRIVAČIOSE gydymo įstaigose / laboratorijose. Mobiliuose punktuose nėra galimybės atlikti tyrimo.

Nemokamą PGR tyrimą mobiliuose punktuose galės atlikti tik:  

 • asmenys, kuriems šeimos gydytojas arba alergologas e. sveikatoje pažymės kodu alergiją vienai iš vakcinos sudedamųjų dalių; 
 • nėščiosios, kurioms reikės pateikti mobiliame punkte nėščiosios kortelę.  

Tyrimui registruotis per www.1808.lt arba telefonu 1808

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-24

Taip, jei asmuo:

 • pasiskiepijęs COVID-19 vakcina (gali būti ir vienas skiepas, tada po antrojo skiepo reikės atsisiųsti naują pažymėjimą)
 • persirgęs COVID-19 liga, kuri patvirtinta PGR tyrimu (greitojo antigeno testo rezultatas COVID‑19 ligai patvirtinti negalioja)

! Neigiamas PGR tyrimo rezultatas šalies viduje negalios. Šis rezultatas galios tik vykstantiems į keliones užsienyje.

Turite daugiau klausimų apie ES skaitmeninį COVID pažymėjimą? Atsakymus galite rasti čia: https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/es-skaitmeninis-covid-pazymejimas

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-11

Taip. Jūsų patogumui rekomenduojame naudoti Galimybių pasą šalies viduje, ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą – kelionėms.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-11
 • Šeimos gydytojas, įtardamas, kad pacientui nerekomenduojama skiepytis dėl alergijos vakcinos sudedamosioms dalims ar kitų priežasčių, išrašo siuntimą pacientui pas alergologą - imunologą arba infektologą, kuris (jei nustato) kontraindikaciją pažymi specialiu ligos kodu paciento e. sveikatoje.
 • Tokie asmenys gali nemokamai atlikti PGR tyrimą ir vietoje Galimybių paso naudoti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį dokumentą. Jis suteikia tokias pačias teises, kaip Galimybių pasas, ir galioja tiek pat – 48 valandas.
 • Tyrimui registruotis galima per www.1808.lt arba telefonu 1808. 
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-24

Kai padidėjęs asmens jautrumas (alergija) veikliajai ir (ar) bet kuriai vakcinos sudedamajai medžiagai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-11

Taip, rekomenduojama.

 • Mokslinių tyrimų duomenimis, nėščiosios COVID-19 infekcija serga sunkiau nei to paties reprodukcinio amžiaus moterys
 • Atsiranda daugiau duomenų apie planuojančių pastoti, nėščiųjų ir žindančių moterų skiepijimą nuo COVID-19 infekcijos. JAV jau yra pasiskiepijusios daugiau nei 139 500 nėščiųjų. Šiuo metu turimi moksliniai duomenys ir paskiepytų nėščiųjų rezultatai rodo tokį pat vakcinos efektyvumą kaip ir bendrai populiacijai
 • Nenustatytas joks galimas tiesioginis ar netiesioginis neigiamas poveikis besivystančiam vaisiui ar nėštumo eigai
 • Rekomenduojamas visuotinis nėščiųjų skiepijimas COVID-19 mRNR („Comirnaty“ arba „Moderna“) vakcina bet kuriuo nėštumo trečdaliu

! Vis dėlto suprantame situacijos jautrumą. Todėl nėščiajai, nusprendusiai nesiskiepyti, suteikiama galimybė vietoje Galimybių paso naudotis neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinančiu dokumentu, atlikus NEMOKAMĄ PGR tyrimą ir gavus neigiamą jo atsakymą.

 • Neigiamas PGR tyrimo rezultatas galios 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento)
 • Tyrimui registruotis reikės kaip ir anksčiau per www.1808.lt arba telefonu 1808
 • Norint pasinaudoti šia galimybe, nereikia kreiptis į prižiūrintį gydytoją ar šeimos gydytoją. Galios nėščiosios kortelė, kurią reikės pateikti mobiliame punkte.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-24
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09