Korona STOP Korona STOP
Registruokis savo vakcinai čia
TURITE KLAUSIMŲ? GERAI!
Visus atsakymus rasite čia: www.koronastop.lt/vakcina
BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


VISOJE LIETUVOJE SKELBIAMAS KARANTINAS NUO 2020 M. LAPKRIČIO 7 D. 00:00 VAL. IKI 2021 M. BIRŽELIO 30 D. 24:00 VAL.

Dažniausiai užduodami klausimai

Galimybių pasas įsigalioja 2021 m. gegužės 24 d.

Galimybių pasas galioja tiems asmenims, kurie:

 • yra pasiskiepiję Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina:
 • praėjus 1 savaitei po „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • praėjus 4 savaitėms po „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
 • praėjus 4 savaitėms po „Vaxzevria“ pirmosios vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių;
 • po „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą.
 •  persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (bet ne anksčiau nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas);
 •  turi ne anksčiau nei prieš 24 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atliktą COVID-19 tyrimą (SARS-CoV-2 PGR tyrimą ar antigeno testą) ir gautą neigiamą atsakymą;
 • yra vaikai iki 16 metų.

Galimybių pasą asmenys turės pateikti prieš lankydamiesi renginyje ar maitinimo įstaigoje.

Daugiau apie galimybių pasą rasite čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-20

Transporto priemonėmis, išskyrus miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto priemones ar transporto priemones, kuriomis vykstama į darbo vietą ar iš jos, bei į vakcinacijos nuo COVID-19 vietą ar iš jos, gali vykti ne didesnės nei 2 asmenų arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupės. Teikiant keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugas, transporto priemonės vairuotojas į šį skaičių neįskaičiuojamas.

Nuo gegužės 24 d. atsisakoma asmenų skaičiaus transporto priemonėse ribojimų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-20

Nuo 2021 m. kovo 15 d. gali būti lankomi uždarose erdvėse esantys muziejai, galerijos ir kitos ekspozicinės erdvės (pvz. zoologijos parkai) užtikrinant lankytojų srauto ribojimą, – didžiausias vienu metu leidžiamas lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal viešai lankomą plotą, kad vienam lankytojui tektų ne mažiau kaip 20 m2 ploto.

Nuo gegužės 24 d. lauko muziejuose, galerijose ir pažintiniuose takuose galės lankytis grupės iki 5 žmonių (arba dvi šeimos), gidų vedamose ekskursijose – iki 25 žmonių. Viduje: užtikrinamas 20 kv. m plotas žmogui, tačiau jis netaikomas ekskursijoms su gidu (iki 25 žmonių).

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-20

Visiems asmenis, vyresniems nei 16 metų, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) nustatymo tyrimo (PGR arba antigeno), atlikto ne anksčiau nei 72 val. prieš atvykimą į Lietuvą, rezultatą. Svarbu: serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

Visi, atvykstantys į Lietuvą, privalo ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios užsiregistruoti NVSC ir laikytis karantino Lietuvos teritorijoje apribojimų. Visiems atvykusiems privaloma 10 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis septintą dieną atlikus koronaviruso nustatymo tyrimą.

Daugiau informacijos apie galiojančias išimtis rasite čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-27

Kaukių galima nedėvėti atvirose erdvėse, kai šalia 2 m spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Kaukių taip pat galima nedėvėti: 

 • asmenims, kai jie sportuoja;
 • aukšto meistriškumo sporto pratybose;
 • paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke;
 • neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį;
 • vaikams, vyresniems nei 6 metai, ugdomiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, jiems esant ugdymo įstaigose ir (ar) jų teritorijose netaikomas reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Kaukę būtina dėvėti apgyvendinimo vietų bendrojo naudojimo patalpose, teikiant leidžiamas kontaktines paslaugas. Kaukes būtina dėvėti uždarose vietose.

Rekomenduojama dėvėti kaukę privačioje asmeninėje šventėje, jei tokia rengiama, ar bendraujant su kitos šeimos/ namų ūkio nariais.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07

Vaikų dienos centrai savo veiklą vykdo įprastu būdu, lakantis visų saugumo reikalavimų. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07

Socialinės priežiūros paslaugos dienos centruose žmonėms su negalia bei senyvo amžiaus žmonėms teikiamos įprastu būdu, lakantis visų saugumo reikalavimų,  išskyrus tuos atvejus, kai įstaigoje nustatomas COVID-19 atvejis.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07

Taip, tačiau ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programose rekomenduojama dalyvauti tik tiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-27

Proceso dalyviai, kviečiami į teismo posėdį, atvykti privalo, nes teismai yra valstybės institucijos, kurios turi veikti arba nuotoliniu būdu, arba, jei tai neįmanoma ir reikia užtikrinti būtinąsias funkcijas, gyvai, laikantis visų nustatytų rekomendacijų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07

Taip, stomatologai ir kitos būtinosios medicinos pagalbos paslaugos nėra suvaržytos. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07

Taip, psichologinės pagalbos ir psichoterapijos paslaugų teikimas nėra suvaržytas. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09