BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


VISOJE LIETUVOJE SKELBIAMAS KARANTINAS NUO 2020 M. LAPKRIČIO 7 D. 00:00 VAL. IKI 2021 M. GEGUŽĖS 31 D. 24:00 VAL.

Dažniausiai užduodami klausimai

Atsiveria:

Nuo balandžio 19 d.:

 • Parduotuvės, esančios prekybos centruose
 • Kino teatrai ir kino klubai
 • Teatrai ir kitos profesionaliojo scenos meno įstaigos

Nuo balandžio 22 d.:

 • Lauko kavinės
 • Kavinės jūrų ar oro uostuose
 • Maži renginiai viduje ir lauke
 • Daugiau galimybių vakcinuotiems ir persirgusiems asmenims

Nuo balandžio 26 d.:

 • Sporto klubų, sporto įrenginių eksploatavimo, kūno rengybos centrų paslaugos ir grupinės treniruotės

Nuo gegužės 3 d.:

 • Turgavietės
 • Mišrus ugdymas baigiamųjų klasių mokiniams

 

Plačiau apie reikalavimus galite rasti čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-15

Nuo 2021 m. balandžio 22 d. asmenims, persirgusiems COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, bei asmenims, paskiepytiems ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 vakcina pagal skiepijimo schemą, gali būti taikomos švelnesnės karantino režimo priemonės negu kitiems asmenims.

 • Leidžiami ne daugiau kaip 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų artimi kontaktai.
 • Leidžiama rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja ne daugiau kaip 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų.
 • Leidžiamos ekskursijos atvirose erdvėse, kuriose dalyvauja ne daugiau kaip 10 vakcinuotų ar persirgusių asmenų.
 • Vakcinuotiems ir persirgusiems asmenims leidžiama lankyti artimuosius sveikatos priežiūros įstaigose ir visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-15

Transporto priemonėmis, išskyrus miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto priemones ar transporto priemones, kuriomis vykstama į darbo vietą ar iš jos, bei į vakcinacijos nuo COVID-19 vietą ar iš jos, gali vykti ne didesnės nei 2 asmenų arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupės. Teikiant keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugas, transporto priemonės vairuotojas į šį skaičių neįskaičiuojamas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-12

Nuo 2021 m. kovo 15 d. gali būti lankomi uždarose erdvėse esantys muziejai, galerijos ir kitos ekspozicinės erdvės (pvz. zoologijos parkai) užtikrinant lankytojų srauto ribojimą, – didžiausias vienu metu leidžiamas lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal viešai lankomą plotą, kad vienam lankytojui tektų ne mažiau kaip 20 m2 ploto.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-15

Nuo kovo 10 d. visiems asmenis, vyresniems nei 16 metų, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) nustatymo tyrimo (PGR arba antigeno), atlikto ne anksčiau nei 72 val. prieš atvykimą į Lietuvą, rezultatą. Svarbu: serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

Visi, atvykstantys į Lietuvą, privalo užsiregistruoti NVSC ir laikytis karantino Lietuvos teritorijoje apribojimų. Visiems atvykusiems privaloma 10 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis septintą dieną atlikus koronaviruso nustatymo tyrimą.

Daugiau informacijos apie galiojančias išimtis rasite čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07
 • Leidžiama lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, parkus, muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, zoologijos ir botanikos sodus, esančius atvirose lauko erdvėse, ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius.
 • Leidžiami ir renginiai, kurių metu neišlipama iš automobilio ir automobilyje yra ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.
 • Leidžiama fiziškai aptarnauti lankytojus bibliotekose.

Nuo 2021 m. kovo 15 d. gali būti lankomi uždarose erdvėse esantys muziejai, galerijos ir kitos ekspozicinės erdvės (pvz. zoologijos parkai) užtikrinant lankytojų srauto ribojimą, – didžiausias vienu metu leidžiamas lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal viešai lankomą plotą, kad vienam lankytojui tektų ne mažiau kaip 20 m2 ploto.

 

Nuo 2021 m. balandžio 19 d. galima:

 • lankyti profesionaliojo scenos meno įstaigų sales, kai žiūrovai profesionaliojo scenos meno kūrinius stebi tik iš sėdimųjų vietų, užpildoma ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų, bet bendras žiūrovų skaičius neviršija 50 asmenų. Turi būti užtikrinamas bilietų platinimas elektroniniu būdu ir (arba) žiūrovų registravimas, vyresni nei 6 metų žiūrovai privalo dėvėti kaukes, išskyrus šio nutarimo 2.1.5.2 papunktyje numatytas išimtis. Prekiauti maistu ir gėrimais bei teikti kitas paslaugas profesionaliojo scenos meno įstaigose draudžiama;
 • leidžiama lankyti renginius atvirose ir uždarose erdvėse, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 50 žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, sportininkų, dalyvaujančių aukšto meistriškumo sporto varžybose, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistų, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktorių, teisėjų, antidopingo pareigūnų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo). Tokie renginiai organizuojami ir vykdomi renginio organizatoriams užtikrinant bilietų platinimą elektroniniu būdu ir (arba) žiūrovų ir (ar) dalyvių registravimą bei kontroliuojant žiūrovų ir (ar) dalyvių patekimą į renginio vietą, žiūrovams ir (ar) dalyviams renginį stebint tik iš sėdimųjų vietų, vyresniems nei 6 metų žiūrovams ir (ar) dalyviams viso renginio metu dėvint kaukes, išskyrus šio nutarimo 2.1.5.2 papunktyje numatytas išimtis. Renginius uždarose erdvėse leidžiama organizuoti, kai užpildoma ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų. Prekiauti maistu ir gėrimais bei teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama.

Nuo 2021 m. balandžio 22 d. galima vykdyti ekskursijas atvirose erdvėse, kuriose dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų, kurie yra persirgę COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, bei asmenims, paskiepytiems ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 vakcina pagal skiepijimo schemą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-15

Kaukių galima nedėvėti atvirose erdvėse, kai šalia 2 m spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Kaukių taip pat galima nedėvėti: 

 • asmenims, kai jie sportuoja;
 • aukšto meistriškumo sporto pratybose;
 • paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke;
 • neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį;
 • vaikams, vyresniems nei 6 metai, ugdomiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, jiems esant ugdymo įstaigose ir (ar) jų teritorijose netaikomas reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Kaukę būtina dėvėti apgyvendinimo vietų bendrojo naudojimo patalpose, teikiant leidžiamas kontaktines paslaugas. Kaukes būtina dėvėti uždarose vietose.

Rekomenduojama dėvėti kaukę privačioje asmeninėje šventėje, jei tokia rengiama, ar bendraujant su kitos šeimos/ namų ūkio nariais.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07

Vyriausybės nutarimas dėl karantino įpareigoja viešose vietose būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėse. Vadinasi, mankštintis viešose aikštelėse reikia laikantis nutarimo.

Leidžiamos sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugos atvirose erdvėse, vienu metu teikiamos ne daugiau kaip 5 (nuo balandžio 12 d. – 10) asmenims, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07

Vaikų dienos centrai savo veiklą vykdo įprastu būdu, lakantis visų saugumo reikalavimų. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07

Socialinės priežiūros paslaugos dienos centruose žmonėms su negalia bei senyvo amžiaus žmonėms teikiamos įprastu būdu, lakantis visų saugumo reikalavimų,  išskyrus tuos atvejus, kai įstaigoje nustatomas COVID-19 atvejis.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07

Taip, tačiau ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programose rekomenduojama dalyvauti tik tiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07

Proceso dalyviai, kviečiami į teismo posėdį, atvykti privalo, nes teismai yra valstybės institucijos, kurios turi veikti arba nuotoliniu būdu, arba, jei tai neįmanoma ir reikia užtikrinti būtinąsias funkcijas, gyvai, laikantis visų nustatytų rekomendacijų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07

Taip, stomatologai ir kitos būtinosios medicinos pagalbos paslaugos nėra suvaržytos. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07

Taip, psichologinės pagalbos ir psichoterapijos paslaugų teikimas nėra suvaržytas. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07

Negalima, nebent neatidėliotinu atveju, kai reikia suteikti pagalbą arba jei prižiūrite sergantį ar negalintį savimi pasirūpinti asmenį, tačiau galima eiti kartu pasivaikščioti. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-15

Taip, nepilnamečiai vaikai turi teisę matytis su tėvais ar globėjais, jeigu jie gyvena atskirai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-15

Dėl taikomų apribojimų, pratęstas padangų keitimų terminą iki gegužės 10 d.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-07
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-09